اولین پیروزی سیدورف؛ دوازدهمین پیروزی پی‌در‌پی یونتوس

حق نشر عکس AP
Image caption سیدورف از سال‌ ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۲ بیشتر از ۴۰۰ بار برای آث میلان بازی کرد

کلارنس سیدورف، سرمربی جدید آث میلان در بازگشتش به استادیوم سن سیرو، موفق شد سیاه‌ و سفید پوش‌ها را به پیروزی هدایت کند.

سرمربی هلندی آث میلان، پیروزی بر هلاس ورونا را به طرفداران راه‌راه پوش‌های شهر میلان تقدیم کرد.در گفت‌وگوی مطبوعاتی پس از بازی آقای سیدورف گفت: "در طی چند روز گذشته، ما وقت زیادی نداشتیم تا برای بازی آماده شویم، اما بازیکن‌ها خیلی خوب کار کردند تا با فشار آوردن روی هلاس، آن‌ها را در نیمه خودشان نگه دارند."

آث میلان در طول بازی درصد زیادی از مالکیت توپ را در دست داشت، اما بیشتر موقعیت‌های شاگردان سیدورف محدود به ضربه‌های از راه دور بود.

هلاس ورونا که امسال به سری آ بازگشته، تا به اینجای فصل بهتر از پیش‌بینی‌های قبل از آغاز فصل ظاهر شده، و با کسب ۳۲ امتیاز از ۲۰ بازی در رده ششم جدل سری آ قرار دارد. آبی‌ و زرد پوش‌های شهر ورونا با یک بازی دفاعی موفق شدند حمله‌های ستاره‌های نام آشنای میلان را محدود کنند و تا لحظات آخر دیدار، بازی را بدون گل نگه دارند.

اما، در دقیقه ۸۲ تکل دیمیئن گونزالز، مدافع ورونا، کاکا را در محوطه جریمه نقش بر زمین کرد تا آث میلان صاحب یک پنالتی شود. ماریو بالوتلی، بازیکن سابفق منچستر سیتی، از نقطه پنالتی دروازه ورونا را باز کرد.

بعد از بازی، مربی ۳۷ ساله آث میلان گفت 'هرچند که با یک پنالتی بردیم، اما فکر میکنم که با توجه به عمل‌کرد کلی ما در طول بازی، این حق ما بود.'

آث میلان با ۲۵ امتیاز در رده یازدهم جدول قرار دارد.

دوازدهمین پیروزی متوالی 'بانوی پیر'

حق نشر عکس AFP
Image caption آرتورو ویدال در فصل جاری ۱۰ گل برای یونتوس به ثمر رسانده

یوونتوس که هفته گذشته با کسب یازدهمین پیروزی متوالی‌ در لیگ موفق به ثبت یک رکورد جدید شده بود، باز هم برنده شد.

شاگردان آنتونیو پس از فراهم ساختن چند موقعیت خطرناک، در دقیقه ۱۸ یک گل تیمی خوب را به ثمر رساندند. در یک ضدحمله پل پگبا، بازیکن فرانسوی راه‌راه پوش‌های شهر تورین، توپ را از نزدیکی خط میانه میدان تا پشت محوطه جریمه سمپدوریا حمل کرد و با یک پاس در عمق دقیق، آرتورو ویدال را در موقعیت تک به تک با قرار داد، تا او با یک ضربه زیبا تور دروازه 'لا سمپ' را به لزره در آورد.

پنج دقیقه بعد، فرناندو یورنته، مهاجم اسپانیایی یوونتوس، کرنر ارسالی کارلوس ته‌وز را با ضربه سر وارد دروازه سمپدوریا کرد.

سمپدوریا که در طول نیمه از ضدحمله و ضربه‌های ایستگاهی خطرناک به نظر می‌رسید، در دقیقه ۳۸ بازی صاحب گل شد. سانتر مانولو گابیادینی، پس از برخورد با آندرا بارزالی، مدافع یوونتوس، وارد دروازه تیم میزبان شد، تا برای اولین باز پس از ماه اکتبر سال گذشته در یک بازی خانگی دروازه بوفون باز شود.

دقایقی بعد، ویدال از روی خطای واسکو روجینی صاحب پنالتی شد و آن را به گل تبدیل کرد. تیم میزبان در پایان نیمه اول ۳-۱ راهی رخت‌‎کن شد.

نیمه دوم، برخلاف نیمه اول، شاهد آغاز خوب سمپدوریا بود که با گل مانولو گابیادینی، مورد پاداش قرار گرفت. دروازه‌بان یوونتوس ضربه سر حاصل از کرنر ارسال شده را دفع کرد، اما، گابیادینی توپ برگشتی را وارد دروازه یوونتوس کرد.

در دقیقه ۷۸ بازی، پل پگبا با یک ضربه از راه دور محکم و دیدنی، دروازه آنجلو دا کوستا را برای چهارمین بار باز کرد. پس از این پیروزی، یوونتوس با ۵۵ امتیاز از ۲۰ بازی، و ۸ امتیاز بیشتر از آ اس رم، در صدر جدول قرار دارد.

پیروزی آسان آ اس رم

قرمز پوش‌های پایتخت، در آستانه بازی میان‌هفته جام حذفی‌شان با یوونتوس، چند بازیکن اصلی خود را در دیدار با لیورنو، تیم انتهای جدول، استراحت داده بودند.

داگلس مایکون، الساندرو فلورنزی و فرانچسکو توتی از جمله بازیکن‌هایی بودند که در ترکیب آ اس رم قرار نداشتند. با وجود این شاگردان رودی گارسیا، مربی فرانسوی رم، توانستند به راحتی تیم مهمان را ۰-۳ شکست دهند.

تنها شش دقیقه پس از آغاز بازی، توپ ارسالی ادم لیاییچ پس از برخورد با جروینیو راه خود را به ماتیا دسترو پیدا کرد، و مهاجم ایتالیایی رم از فاصله نزدیک توپ را وارد دروازه فرانچسگو بردی کرد.

در دقیقه ۳۶ ولنتینی شوت دسترو را از روی خط دروازه درآورد، اما هم‌تیمی‌های او نتوانستند توپ را دفع کنند و کوین استورتمن برای بار دوم تور دروازه بردی را به لرزه در آورد.

حق نشر عکس AFP
Image caption در دیدارهایی که بینکی بازی کرده، بولونیا موفق نشده به پیروزی دست یابد

دقیقه ۷۸، ضدحمله سرخ‌پوش‌های پایتخت توپ را به ادم لیاییچ رساند، و او با یک ضربه زمینی از پشت موحطه جریمه سومین گل آس اس رم را به ثمر رساند، تا رم با کسب ۴۷ امتیاز از ۲۰ بازی جایگاه خود را در رده دوم جدول سری آ به تثبیت رساند.

دو امتیاز از دست رفته برای ناپولی

با توجه به پیروزی یوونتوس و آ اس رم، ناپولی هم به دنبال کسب شکست دادن بولونیا بود تا فاصله‌اش را صدرنشین‌های سری‌ آ حفظ کند، و جایگاه خود در رتبه سوم و راه‌یابی به لیگ قهرمان‌های اروپا، را تثبیت کند.

هرچند که شاگردان رافائل بنیتز، در نیمه اول بیشتر مالکیت توپ را در اختیار داشتند، اما آن‌ها موفق نشدند که دروازه تیم میزبان را با خطر جدی تهدید کند.

در عوض، بولونیا توانست در لحظات واپسین نیمه اول به گل دست پیدا کند. رولاندو بینکی، مهاجم سابق منچستر سیتی، سانتر السندرو دیامنتی را با ضربه سر به درون دروازه آبی‌ها هدایت کرد.

ناپولی در نیمه دوم بهتر ظاهر شد، و در دقیقه ۶۲ گونزالو هیگواین، مهاجم سابق رئال مادرید، از روی نقطه پنالتی بازی را برابر کرد.

در دقیقه ۸۰، زننده گل اول ناپولی فراهم‌کننده گل دوم تیمش. او یک با پاس در عمق خوب، ژوزه کاله‌هون را در محوطه جریمه در موقعیت تک به تک با قرار داد. و بازیکن اسپانیایی ناوپلی با ضربه‌ای محکم دروازه بولونیا را گشود.

اما، بولونیا با وجود ده نفره شدن پس از اخراج پاناگیوتیس کونه، امیدش را از دست نداد و در وقت‌ تلف‌شده موفق شدند که یک امتیاز بازی را نجات دهند. مدافعان ناپولی ضربه کرنر را دور کردند، رولاندو بینکی دومین گل خودش را به ثمر رساند.

ناپولی با ۴۳ امتیاز از ۲۰ بازی در جایگاه سوم جدول است. آبی‌های شهر ناپل با سه امتیاز بیشتر از فیورنتینا به دنبال کسب آخرین سهمیه ایتالیا در لیگ قهرمان‌های اروپا در سال آینده هستند.

مطالب مرتبط