پیروزی چلسی مقابل منچستریونایتد با هت تریک اتوئو

حق نشر عکس Getty
Image caption چلسی با درخشش ساموئل اتوئو سه بر صفر منچستریونایتد را شکست داد

در ادامه بازی‌های هفته بیست و دوم لیگ برتر انگلستان، چلسی با هت تریک ساموئل اتوئو، سه بر یک منچستریونایتد را در ورزشگاه استمفورد بریج شکست داد و در دیگر بازی امروز، تاتنهام هم با نتیجه‌ای مشابه سوانزی را مغلوب کرد.

چلسی که در این فصل پس از بازگشت ژوزه مورینیو یکی از شانس‌های قهرمانی است باشکست منچستریونایتد در ورزشگاه استمفوردبریج فاصله خود را با صدرنشینان لیگ به دو امتیاز رساند. آبی پوشان چلسی با این پیروزی ۴۹ امتیازی شدند و پس از آرسنال و منچسترسیتی در رده سوم جدول لیگ برتر انگلستان قرار گرفتند.

مهاجم کامرونی چلسی در این بازی دو بار در نیمه اول و یک بار در نیمه دوم دروازه منچستریونایتد را باز کرد، این اولین هت تریک او برای آبی پوشان چلسی است.

در این بازی منچستریونایتد دو ستاره اصلی خود یعنی وین رونی و رابین فان پرسی را در اختیار نداشت و غیبت این دو بازیکن اصلی منچستر، روی حرکت تیمی شیاطین سرخ تاثیر منفی گذاشته بود، در مقابل ژوزه مورینیو فرناندو تورس را که در بازی قبلی مقابل هال گلزنی کرده بود، روی نیمکت نشاند و از اتوئو به عنوان مهاجم اصلی چلسی استفاده کرد.

منچستریونایتد در پانزده دقیقه ابتدای بازی، کاملا بر جریان بازی مسلط بود ولی نتوانست از برتری خود استفاده کند. پیتر چک در همان دقایق ابتدایی مسابقه ضربه اشلی یانگ را دفع کرد تا دروازه چلسی بسته بماند ولی باوجود تلسط بیشتر شیاطین سرخ بر بازی، این چلسی بود که روی ضربه ساموئل اتوئو، گل اول را به ثمر رساند.

منچستریونایتد پس ازدریافت گل تلاش زیادی برای باز کردن دروازه چلسی کرد ولی دفاع منجسم و منظم این تیم مانع از گلزنی بازیکنان منچستریونایتد شد، پیش از پایان نیمه اول بار دیگر اتوئو روی پاس در عرض گری کی‌هیل دروازه تیم میهمان را باز کرد تا نتیجه دو بر صفر به سود چلسی شود.

ساموئل اتوئو بار دیگر در همان ابتدای نیمه دوم، روی کرنر ویلان و پس از دفع ناقص دروازه‌بان منچستریونایتد سومین گل خود در این بازی را وارد دروازه منچستریونایتد کرد.

منچستریونایتد با گل دقیقه ۷۸ خاویر هرناندز تنها یکی از گل‌های خورده را پاسخ گفت و در نهایت سه بر یک این بازی را واگذار کرد.

شانس شیاطین سرخ با باخت مقابل چلسی برای کسب عنوان قهرمانی کم رنگ تر شد چرا که اختلاف امتیاز منچستریونایتد پس از این مسابقه، با صدرنشین لیگ یعنی آرسنال به ۱۴ امتیاز رسید.

منچستریونایتد در سه بازی آینده خود یکی از مدافعان اصلی خود یعنی نمانیا ودیچ را به خاطر اخراج در این مسابقه در اختیار نخواهد داشت. او در اواخر بازی پس از تکلی که روی پای ادین آزار رفت با کارت قرمز مستقیم داور از بازی اخراج شد.

سرخ پوشان منچستریونایتد که چهارشنبه این هفته در بازی برگشت مرحله نیمه نهایی جام اتحادیه لیگ انگلستان باید مقابل ساندرلند قرار بگیرند، کاپیتان خود را در اختیار نخواهند داشت، منچستریونایتد در بازی رفت دو بر یک مقابل ساندرلند شکست خورد.

مورینیو که پیش از این شانس چلسی را برای قهرمانی کم ارزیابی کرده بود حالا با کسب این پیروزی در ورزشگاه خانگی و همچنین عملکرد چلسی تا اینجای فصل، هواداران این تیم امید زیادی برای کسب جام قهرمانی در انتهای فصل دارند.

در دیگر بازی امروز تاتنهام با نتیجه سه بر یک سوانزی را در زمین این تیم شکست داد، امانوئل آدابایور دو گل از سه گل تاتنهام را در این بازی به ثمر رساند. تاتنهام با کسب این پیروزی ۴۳ امتیازی شد و به رده پنجم جدول لیگ برتر انگلستان صعود کرد.

مطالب مرتبط