کیومرث هاشمی به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک انتخاب شد

حق نشر عکس isna

با برگزاری چهل و یکمین دوره انتخابات کمیته ملی المپیک، کیومرث هاشمی به عنوان رئیس این کمیته انتخاب شد.

آقای هاشمی از ۶۱ رای، ۴۲ رای را به خود اختصاص داد و به این ترتیب تصدی پست ریاست کمیته ملی المپیک را برای ۴ سال بر عهده گرفت.

این دوره از انتخابات امروز، دوشنبه ۳۰ دی پس از یک تعویق ۱۴ ماهه بر سر اختلاف نظر بر سر تاریخی مناسب برای برگزاری، انجام شد.

آقای هاشمی پس از انتخاب شدنش به عنوان رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به این موضوع گفت: "۱۴ ماه از برنامه‌هایمان عقب هستیم و باید تلاش کنیم تا با فعالیت‌های بیشتر مقداری از این عقب‌ماندگی را جبران کنیم. سال آینده بازی‌های آسیایی بسیار حساس خواهد بود."

حق نشر عکس isna
Image caption محمد علی‌آبادی، رییس پیشین کمیته ملی المپیک که از نامزدی ریاست و دبیر کلی این کمیته انصراف داد

این انتخابات در حالی برگزار شد که هفت تن از شرکت کنندگان از نامزدی ریاست این کمیته در انتخابات انصراف دادند.

محمد علی‌آبادی، محمود خسروی‌وفا، کیومرث هاشمی، علی مرادی، محمدرضا داورزنی، مهدی قدمی، مهرزاد حمیدی، فضل‌الله باقرزاده، مهدی کرباسیان و محمد جعفر کامبوزیا نامزدهای ریاست بودند.

پیش از آغاز مراسم رای‌گیری هفت نامزد، از جمله محمد علی‌آبادی، رئیس پیشین کمیته ملی المپیک کناره‌گیری کردند و به این ترتیب آقایان قدمی، کامبوزیا و هاشمی با یکدیگر رقابت کردند.

محمد علی‌آبادی، که نامزد ریاست و دبیر کلی این کمیته بود پس از انصراف از شرکت در انتخابات گفت: "از دولت و وزیر ورزش تشکر می‌کنم که نه در انتخابات دخالت کردند و نه شخصی را به ما تحمیل کردند. انصافا باید بگویم که وزارت ورزش اجازه داد انتخابات به صورت آزاد برگزار شود."

او در مورد دلیل انصراف خود گفت: "فکر می‌کنم دولتی که سر کار آمده و رای مردم را دارد و تایید رهبری را گرفته بایستی کسانی را در کنارش داشته باشد که راحت با آنها کار کنند. من برای همه احترام قائلم. برداشتم این بود که اگر کسی در انتخابات شرکت کند که در کنار دولت باشد ارزشمندتر است."

کیومرث هاشمی که دارای مدرک کارشناسی ارشد تربیت بدنی است، پیش از این مسئولیت‌های مختلفی مانند، سرپرستی فدراسیون فوتبال، رئیس ستاد مبارزه با دوپینگ، قائم مقام وزیر ورزش در امور تربیت بدنی آموزش و پرورش و رئیس مرکز توسعه ورزش قهرمانی سازمان تربیت بدنی را در ورزش ایران برعهده داشته است.

مطالب مرتبط