اندی ماری به مرحله یک چهارم نهایی اوپن استرالیا راه یافت

حق نشر عکس a

اندی ماری، تنیس‌باز بریتانیایی با شکست استفان رابرت فرانسوی در چهار ست موفق شد به مرحله یک چهارم نهایی این دوره از مسابقات اوپن استرالیا راه یابد.

ماری که تاکنون سه بار به مرحله فینال این مسابقات رسیده است با نتیجه ۲-۶ (۸-۶) ۷-۶ ۲-۶ ۱-۶ در دو ساعت و ۴۲ دقیقه رابرت را شکست داد.

او قرار است در یک چهارم نهایی در مقابل راجر فدرر که تاکنون چهار بار قهرمانی اوپن استرالیا را کسب کرده، قرار گیرد.

ماری، ۲۶ ساله اوپن آمریکا و جام دیویس را به دلیل جراحی کمرش از دست داد ولی آنطور که راسل فولر خبرنگار ورزشی بی‌بی‌سی می‌گوید به خوبی بهبود یافته است.

او در این‌باره گفت: "چهار مرحله اول مسابقات نشان داد که ماری به حد شگفت انگیزی از زمان جراحی کمرش بهتر شده است. اما چهار رقیب قبلی‌اش در این دوره از مسابقات بین صد بازیکن برتر جهان نبودند، در نتیجه نمی‌توان با اطمینان گفت که او برای شکست بهترین‌های جهان آمادگی دارد یا نه."

رابرت که در رده بندی تنیس‌بازان جهان نفر ۱۱۹ محسوب می‌شود در دو ست اول به راحتی مغلوب ماری شد، اما در ست سوم با حمله‌های پیاپی موجب آن شد که ماری راکت خود را از شدت استیصال بشکند.

ماری در این‌باره گفت: "من ۹۵ درصد بازی را تحت اختیار خود داشتم اما در اواخر ست سوم خوب بازی نکردم تا آنکه در ست چهارم دوباره تسلط خود را پیدا کردم و به راحتی پیروز شدم."