صعود تراکتورسازی و استقلال به نیمه نهایی جام حذفی ایران

حق نشر عکس isna
Image caption استقلال در مرحله نیمه نهایی جام حذفی باید با مس کرمان بازی کند

استقلال تهران و تراکتورسازی تبریز در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی ایران، با پیروزی به ترتیب مقابل ذوب آهن و راه آهن به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها صعود کردند.

امروز اول بهمن، در مرحله نیمه نهایی جام حذفی فوتبال ایران، استقلال پس از چهارمین داربی بدون گل مقابل پرسپولیس در اصفهان میهمان ذوب آهن بود.

ذوب آهن پس از آمدن مجتبی تقوی به این تیم در چند بازی گذشته نتایج خوبی گرفته است، این تیم در تهران مقابل نفت به پیروزی دست یافتند و در زمین خود با فولاد بدون گل مساوی کردند.

در آغاز مسابقه، بازی بیشتر در میانه زمین دنبال می‌شد، استقلال سعی داشت از کناره‌های زمین ذوب آهن روی دروازه این تیم موقعیت گلزنی ایجاد کند.

در دقیقه ۲۶ بازی هاشم بیگ زاده روی پاس بلند آندارنیک تیموریان درموقعیت تک به تک با دروازه‌بان ذوب آهن قرار گرفت ولی نتوانست دروازه این تیم را باز کند و توپ را با فاصله از بالای دروازه به بیرون زد.

سه دقیقه بعد میلاد غریبی روی یک ضد حمله می‌توانست دروازه استقلال را باز کند ولی ضربه او را مهدی رحمتی با واکنشی یه موقع دفع کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول استقلال روی یک پنالتی به گل رسید؛ حنیف عمران زاده پس از برخورد با محمد ایران نژاد مدافع ذوب آهن در داخل محوطه جریمه این تیم سرنگون شد و داور این حرکت را پنالتی تشخیص داد. جی لوید ساموئل با گل کردن این پنالتی تنها گل بازی را به ثمر رساند.

در نیمه دوم بازیکنان ذوب آهن بازی را در کنترل داشتند ولی نتوانستند از دفاع منظم و متمرکز استقلال عبور کنند. آبی پوشان استقلال سعی داشتند با کنترل توپ در میانه زمین قصد داشتند بازی را کنترل کنند.

ذوب آهن در دقیقه ۸۸ یک پنالتی به دست آورد. حرکت پژمان قرمزی بازیکن ذوب آهن به داخل محوطه جریمه با خطای امیرحسین صادقی همراه شد که داور بازی این حرکت را پنالتی تشخیص داد اما پنالتی قاسم حدادی را مهدی رحمتی دفع کرد.

استقلال با تک گل جی لوید ساموئل به مرحله نیمه نهایی جام حذفی راه یافت.

در دیگر بازی مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی، تراکتورسازی تبریز که پس از استعفای مجید جلالی سرمربی این تیم هفته به دنبال جانشین برای اوست، دو بر صفر مقابل راه آهن به پیروزی رسید و حریف برنده بازی فولاد خوزستان یا پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی خواهد شد.