علی پروین سرپرست باشگاه پرسپولیس شد

حق نشر عکس isna
Image caption علی پروین پس از استعفای محمد رویانیان سرپرست باشگاه پرسپولیس شد

هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس پس از موافقت با استعفای محمد رویانیان، علی پروین را به عنوان سرپرست این باشگاه معرفی کرد.

محمد رویانیان، مدیر عامل سابق باشگاه پرسپولیس روز گذشته با انتشار نامه‌ای از سمت خود کناره‌گیری کرده بود.

علی پروین، سرپرست جدید باشگاه پرسپولیس درباره انتخاب خود گفته است:"اعضای هیات مدیره فعلا من را به عنوان سرپرست انتخاب کرده‌اند. ما به عشق هواداران جلو آمده‌ایم و ان‌شاءالله بتوانیم قهرمان جام حذفی شویم و سهمیه آسیا را هم بگیریم."

سرمربی سابق باشگاه پرسپولیس درباره استعفای محمد رویانیان گفت:"در جلسه هیئت مدیره با استعفای رویانیان موافقت شد. البته او خودش روی این استعفا اصرار داشت. با این حال ما او را به زور در هیات مدیره نگه داشتیم."

محمدصادق اکبری، رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس درباره علت انتخاب علی پروین به عنوان سرپرست باشگاه گفته است:"با توجه به سوابق ورزشی پروین او را به عنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه انتخاب کردیم. قرار شد اعضای هیات مدیره گزینه‌های مد نظر خود برای پست مدیرعاملی تا هفته آینده به باشگاه معرفی کند و در جلسه‌ای که هفته آینده می‌گذاریم برای انتخاب مدیرعامل جدید تصمیم‌گیری کنیم."

پیش از این آقای رویانیان در نامه استعفای خود علت اصلی کناره‌گیری‌اش را مشکلات مالی باشگاه عنوان کرده بود، مسئله‌ای که باعث شد بازیکنان پرسپولیس دو روز قبل از داربی تهران، به نشانه اعتراض سر تمرین این تیم حاضر نشوند.

محمد رویانیان در گفتگویی درباره علت استعفای خود گفته است:"من اگر در پرسپولیس می‌ماندم آنها پرسپولیس را می‌زدند و برای اینکه پرسپولیس را نزنند، استعفا دادم. با این کار خودم سعی کردم که جلوی مشکلات را بگیرم تا پرسپولیس با آرامش بیشتری به کار خود ادامه دهد.‌"

دیروز پس از کناره گیری مدیر عامل پرسپولیس از سمت خود، محمود گودرزی وزیر ورزش ایران در واکنش به این اقدام گفت که او "مسائل بسیار مهم‌تری برای فکر کردن" دارد.

پرسپولیس در ۱۰ روز گذشته علاوه بر مشکلات مالی نتوانسته در رقابت‌های لیگ نتیجه بگیرد، این تیم مقابل استقلال بدون گل مساوی کرد و در بازی آخر خود یک بر صفر مقابل گسترش فولاد تبریز شکست خورد.

شایعه رفتن علی دایی

با توجه به کناره گیری آقای رویانیان خبرهایی در مورد کناره‌گیری علی دایی از سمت سرمربی گری پرسپولیس منتشر شده بود.

علی پروین، سرپرست جدید باشگاه با تکذیب این خبر گفته است:"این صحبت به هیچ عنوان درست نیست و از علی دایی می‌خواهیم که با قدرت به کارش ادامه دهد. مدیریت باشگاه هم پشت او خواهد بود"

محمد رویانیان که از این پس به‌ عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس در این باشگاه حضور خواهد داشت، هم از علی دایی خواسته که در پرسپولیس بماند:"علی آقا یک تنه می‌تواند تیم را نجات دهد و خواهش می‌کنم همه پشت سرش مانده و از او حمایت کنند. دایی قهرمان ملی است و می‌تواند با حمایت همه فصل را با موفقیت به پایان برساند. من از او می‌خواهم به خاطر پرسپولیس و ۳۰ میلیون هواداران با اقتدار به کارش ادامه دهد و به فکر قهرمانی با تیم باشد."

برخی رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند پس از استعفای محمد رویانیان، سعید شیرینی سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس هم از سمت خود کناره‌گیری کرده است. آقای شیرینی از افراد نزدیک به مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس بود.

مطالب مرتبط