پیشنهاد ۳۵ میلیون پوندی منچستریونایتد برای خرید خوان ماتا

حق نشر عکس AFP
Image caption خوان ماتا از ابتدای فصل تنها در چهار مسابقه به طور کامل برای چلسی بازی کرده است

تیم فوتبال منچستریونایتد برای خرید خوان ماتا، هافبک اسپانیایی چلسی پیشنهادی ۳۵ میلیون پوندی به باشگاه چلسی ارائه داده است.

ماتا ۲۵ ساله پس از بازگشت ژوژه مورینیو به چلسی نتوانسته در ترکیب اصلی این تیم قرار گیرد و همین موضوع در چند ماه اخیر باعث شده موضوع انتقال او به باشگاهی دیگر جدی شود.

منچستریونایتد ارایه پیشنهاد برای خرید ماتا را تکذیب کرده، اما پیشنهاد اولیه برای خرید این بازیکن از طریق رابط این باشگاه به چلسی ارایه شده است.

خوان ماتا بهترین بازیکن دو فصل اخیر باشگاه چلسی روز چهارشنبه با سایر اعضای این تیم تمرین نکرد. باشگاه چلسی روز سه شنبه اعلام کرد که خوان ماتا را به تیم دیگری نمی‌فروشد.

هافبک بازی ساز باشگاه چلسی همراه با تیم ملی فوتبال اسپانیا در سال ۲۰۱۰ قهرمان جام جهانی و در سال ۲۰۱۲ قهرمان جام ملت‌های اروپا شد.

او در این فصل از لیگ برتر فوتبال انگلستان برای چلسی ۱۳ بازی انجام داده که در ۹ بازی تعویض شده است.

کارشناسان می گویند که با توجه به اینکه یک هفته تا پایان فصل نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر باقی است، پیشنهاد اولیه منچستریونایتد برای خرید ماتا احتمالا برای بالا بردن قیمت نهایی توسط چلسی رد شده است.

منچستریونایتد برای جبران ناکامی‌های خود تا اینجای فصل قصد خرید یک ستاره را دارد.

دیوید مویز، سرمربی این باشگاه، پس از بازی برگشت منچستریونایتد با ساندرلند در نیمه نهایی جام حذفی گفته بود: "ما کارهای زیادی را باید انجام دهیم و خود را برای تابستان آماده کنیم."