فدرر با شکست دادن ماری به دیدار نیمه‌نهایی اوپن استرالیا مقابل نادال رسید

حق نشر عکس Getty
Image caption راجر فدرر در مرحله نیمه نهایی اوپن استرالیا باید با رافائل نادال روبرو شود

راجر فدرر قهرمان چهار دوره رقابت‌های اوپن استرالیا، با پیروزی ۱-۳ مقابل اندی ماری، بخت چهارم مسابقات، به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها راه یافت.

فدرر در مسابقه ای که سه ساعت و بیست دقیقه طول کشید، ست‌های اول، دوم و چهارم را با نتایج ۶-۳، ۶-۴ و ۶-۳ به نفع خود به پایان رساند.

او در نیمه نهایی با رافائل نادال، مرد شماره یک رده بندی جهانی تنیس روبرو خواهد شد.

فدرر در ست سوم، می توانست بازی را تمام کند، ولی با اشتباه در گیمی که سرویس را در اختیار را داشت، سرنوشت ست سوم را به تای برک سپرد. او در تای برک هم دو بار می‌توانست بازی را به نفع خود به پایان برساند ولی در نهایت این ست را واگذار کرد تا بازی به ست چهارم کشیده شود.

اندی ماری که به خاطر جراحی پشت‌اش چند ماه از رقابت‌های تنیس دور بود، تلاش زیادی برای بازگشت در این مسابقه کرد، او در ست چهارم تلاش زیادی داشت ولی فدرر با حملات مداوم ست چهارم را با پیروزی به پایان برد.

اندی ماری پس از باخت در مقابل فدرر، درباره نحوه بازی خود گفت: "من از نحوه بازی خود مقابل فدرر احساس افتخار می‌کنم، من تاکتیک بازی خود را قدری در این مسابقه تغییر دادم و در جریان مسابقه جنگنده بازی کردم."

در مقابل فدرر که برای یازدهمین بار متوالی به نیمه نهایی مسابقات اوپن استرالیا راه پیدا کرد، درباره این مسابقه گفت: "اندی در این مسابقه بسیار خوب بازی کرد و من را تحت فشار قرار داد ولی من خوشحالم که در نهایت توانستم در این مسابقه پیروز شوم."

مسابقات نیمه نهایی رقابت‌های اوپن استرالیا روز پنج شنبه و جمعه برگزار خواهد شد، روز پنج شنبه و در گروه مردان توماس بردیچ از جمهوری چک مقابل استانیسلاس واورینکای سوئیسی و در گروه زنان لی‌نا از چین برابر اگین بوچارد کانادایی قرار خواهند گرفت.

روز جمعه هم در دیگر بازی‌های مرحله نیمه نهایی زنان دومینیکا سیبوکوا تنیس باز اسلواک با اگنیشکا ردونسکا از لهستان بازی خواهد کرد و در یکی از مهمترین بازی‌های این رقابت‌ها، رافائل نادال اسپانیایی مقابل راجر فدرر سوئیسی قرار خواهد گرفت.