نادال با شکست فدرر به فینال رقابت‌های اوپن استرالیا رسید

رافائل نادال با شکست رقیب قدیمی خود، راجر فدرر به فینال مسابقات اوپن استرالیا راه یافت. او اکنون باید روز یکشنبه ۲۷ ژانویه، در مسابقه فینال در مقابل ستانیسلاو واورنکا سوئیسی قرار گیرد.

نادال که در حال حاضر در رتبه بندی جهان مرد شماره یک تنیس محسوب می شود، با نتیجه ۳-۶ ۳-۶ ۶-۷ راجر فدرر، بازیکن سوئیسی و یکی از پرآوازه ترین قهرمانان این ورزش را شکست داد تا روز یکشنبه در برابر هموطن او قرار گیرد.

شانس آن که این بازیکن ۲۷ ساله اسپانیایی برای چهاردهمین بار گرند اسلم را از آن خود کند زیاد است.

او در پایان مسابقه گفت: "من نهایت سعی خودم را کردم و از اینکه با تمام وجودم با فدرر مسابقه دادم خیلی، خیلی، خیلی خوشحالم."

این سی و سومین بار بود که نادال و فدرر در مقابل یکدیگر قرار گرفتند. هر دو از وضعیت جسمانی بسیار خوبی برخوردار بودند.

فدرر، ۳۲ ساله که هفده بار قهرمان گرند اسلم شده است، در طول این دوره از مسابقات به خاطر سرویس‌های شاهکارش در صدر اخبار ورزشی قرار گرفته بود. اما این بار از سوی نادال تحت فشار زیادی قرار گرفت.

فدرر از فینال ویمبلدون در ۲۰۰۷ تاکنون در مقابل نادال موفق به پیروزی در هیچ گرند‌ اسلمی نشده است.

فدرر بعد از پایان مسابقه به خبرنگاران گفت: "من فکر می‌کنم 'رافا' در طی مسابقه توانست به خوبی روی من فشار بیاورد. در ست سوم کمی خسته شدم اما به طور کلی حالم خوب است."

او در ادامه گفت: "رافا بازی یکدست و خوبی ارائه داد و به همین دلیل من اصلا دچار پشیمانی‌های احمقانه نشده‌ام . رافا، مثل همیشه خودش بود و من انتظاری کمتر از این نداشتم."