استقلال در دقایق آخر از شکست گریخت

حق نشر عکس Mehr
Image caption ضربه سر حنیف عمران‌زاده که منجر به تک گل استقلال شد و این تیم را از شکست نجات داد

در ادامه هفته ۲۴ لیگ برتر ایران، استقلال تهران که در خانه مقابل ذوب‌آهن اصفهان بازی می‌کرد توانست با به ثمر رساندن گل در دقایق پایانی بازی با نتیجه مساوی از شکست نجات بیابد و به صدر جدول برگردد.

ذوب آهن که سه‌شنبه گذشته شکست در خانه را مقابل استقلال و در چارچوب جام حذفی قبول کرد، امروز تلاش کرد که کنترل بازی را به دست بگیرد.

اما دو تیم در نیمه اول، در ارائه بازی جذاب موفقیت چندانی نداشتند. استقلالی‌ها بیشتر دنبال استفاده از ضدحمله بودند و ذوب آهن هم با اینکه در بدست آوردن فرصت در نزدیکی دروازه استقلال موفق بود با ارائه یک بازی بی‌برنامه فرصت‌های زیادی را از دست داد.

اما در دقیقه ۲۴ بازی در یک رفت و برگشت توپ از محوطه جریمه استقلال به میانه میدان توپ به بیاتی‌نیا که بین سه دفاع استقلال قرار داشت رسید و او هم با استفاده از این فرصت دروازه آبی‌پوشان پایتخت را باز کرد.

فرصت جدی دیگر بازی برای ذوب آهن در دقیقه ۳۰ بازی اتفاق افتاد که محسن بیاتی‌نیا توپ را در جناح راست دروازه استقلال از پژمان نوری ربود و به موقع به حدادی فر که در آستانه ورود به محوطه جریمه قرار داشت پاس داد و او هم توپ را روانه دررازه استقلال کرد که با فاصله کم از سمت راست دروازه خارج شد.

تنها سه دقیقه بعد دروازه‌بان ذوب آهن با ارسال بلند توپ بازیکنان این تیم را در زمین استقلال صاحب فرصتی کرد که با واکنش سریع مهدی رحمتی از دست رفت.

آخرین فرصت ذوب آهن در نیمه اول را بیاتی‌نیا در دقیه آخر نیمه اول بازی راهی اوت کرد.

استقلالی‌ها که نیمه اول بازی را با یک گل به مهمان اصفهانیشان باخته بودند تلاش کردند که کنترل بازی را در نیمه دوم به دست بگیرند.

اولین فرصت این نیمه برای استقلال را امیرحسین صادقی راهی اوت کرد.

در دقیقه ۸۴ بازی محمد قاضی با ضربه‌ای پر قدرت از خارج محوطه جریمه دروازه ذوب آهن را هدف گرفت که با واکنش سریع میاتوویچ دفع شد.

یک دقیقه بعد حنیف عمران زاده با ضربه سر دروازه حریف را با خطر روبرو کرد که این بار هم توسط میاتوویچ دفع شد و به کرنر رفت.

در نهایت تیموریان توپ را از گوشه میدان به میانه محوطه جریمه ذوب آهن ارسال کرد که با ضربه سر حنیف عمران‌زاده از کنار دفاع ذوب آهن وارد دروازه این تیم شد تا استقلال این بازی را در خانه نبازد.

در انتهای این بازی قاسم حدادی‌فر از ذوب آهن بهترین بازیکن فنی میدان شد و آرش برهانی هم به عنوان بازیکن اخلاق زمین معرفی شد.

نتیجه این بازی استقلال را به یمن تفاضل گل بهتر به صدر جدول باز گرداند.