لیگ برتر ایران؛ پیروزی سپاهان بر استقلال خوزستان

حق نشر عکس MEHR
Image caption بازی سپاهان و استقلال خوزستان در ورزشگاه فولادشهر

در آخرین روز از هفته ۲۴ لیگ برتر فوتبال ایران ۶ بازی انجام شد. سپاهان، نفت، راه‌آهن و صبا تیم‌های پیروز میدان بودند. استقلال تهران، ذوب آهن، تراکتورسازی و ملوان هم به نتیجه مساوی رضایت دادند.

تراکتورسازی که دور از خانه در زمین ملوان به مصاف این تیم رفت در نیمه اول با گل دقیقه ۲۹ دغاغله عقب افتاد، اما در دقیقه ۵۰ بازی توسط کریم انصاری‌فرد صاحب گل شد و بازی را به تساوی کشاند.

سپاهان اصفهان میزبان استقلال خوزستان بود و موفق شد این تیم را با نتیجه ۱-۳ شکست دهد.

تیم میزبان، نیمه اول بازی را با گل‌های دقیقه ۳۵ علی کریمی و دقیقه ۴۵ مهدی شریفی به پایان رساند و در نیمه دوم با گل دقیقه ۷۰ هادی عقیلی پیروزی را برای خود مسجل کرد. تنها گل استقلال خوزستان را مهدی خیری در دقیقه ۷۶ بازی به ثمر رساند.

مس کرمان، تیم انتهای جدولی لیگ که میزبان نفت تهران بود در نیمه اول بازی با دریافت گل از علی قربانی در دقیقه ۳۹، بازنده میدان شد. نفت بعد از این بازی ۴۴ امتیازی شد و با یک پله ترقی در جایگاه سوم جدول قرار گرفت.

صبای قم، در خانه موفق شد داماش را با نتیجه ۲-۳ شکست دهد؛ گل زدن در این بازی را داماش در دقیقه ۲۴ با گل رضا کاردوست شروع کرد، تنها ۲ دقیقه بعد، مهدی مومنی نتیجه را به تساوی کشاند. نیمه اول این بازی با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید.

نیمه دوم این بازی باز هم با گلزنی داماش شروع شد، امین متوسل‌زاده نتیجه بازی را در دقیقه ۴۹ به نفع داماش جلو انداخت.

اما در ادامه بازی بازیکنان صبا موفق شدند ابتدا با گل دقیقه ۷۹ روزبه چشمی نتیجه را به تساوی بکشانند و در نهایت با گل دقیقه ۸۵ فرید کریمی میزبان را به پیروزی برسانند.

نتیجه این بازی صبا را به رده ۱۰ جدول برد، اما جایگاه داماش در جدول را تغییر نداد.

در بازی دیگر امروز دو تیم فجر سپاسی و راه‌آهن که هر دو در منطقه خطر جدول قرار دارند به میزبانی فجر به مصاف هم رفتند. تک گل این بازی را فرزاد آشوبی در دقیقه ۴۱ و از روی نقطه پنالتی زد، و تیم مهمان را پیروز این میدان کرد.

این دو تیم، همچنان در رده ۱۴ و ۱۵ جدول قرار دارند.

لیگ برتر ایران با ۸ بازی در روز جمعه ۱۱ بهمن پیگیری خواهد شد.

مطالب مرتبط