رده‌بندی تنیس مردان؛ صعود واورینکا، سقوط ماری و فدرر

حق نشر عکس Reuters

در رده بندی جدید ای‌تی‌پی، استانیسلاس واورینکا، تنیس باز ۲۸ ساله سوئیسی، پس از قهرمانی در اوپن استرالیا با کسب ۵,۷۱۰ امتیاز از رده پنجم به سوم صعود کرد. این بالاترین رتبه‌ای است که تا به حال واورینکا در رده‌بندی تنیس مردان به آن دست یافته.

رافائل نادال، نایب قهرمان اوپن استرالیا، همچنان با ۱۴,۳۳۰ مرد اول تنیس جهان است. همچنین، نواک جوکوویچ، قهرمان چهار دوره رقابت‌های اوپن استرالیا، که با شکست خوردن از واورینکا در مرحله یک چهارم نهایی از این مسابقات حذف شده بود، با ۱۰,۶۲۰ امتیاز همچنان در رده دوم قرار دارد.

راجر فدرر، قهرمان ۱۷ گرند اسلم، با دو رتبه سقوط در رده هشتم قرار دارد. این اولین بار است که فدرر زیر واورینکا به عنوان مرد شماره ۲ تنیس سوئیس قرار می‌گیرد.

اندی ماری، تنیس باز ۲۶ ساله بریتانیایی، سال گذشته پس از قهرمانی ویمبلدون به رتبه دوم صعود کرده بود. همچنین، موفقیت‌های ماری از تابستان سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ که با قهرمانی در دو گرند اسلم و المپیک، نایب قهرمانی در اوپن استرالیای ۲۰۱۳ و رقابت‌های شانگهای ۲۰۱۲، و رسیدن به نیمه‌نهایی در فینال تور ای‌تی‌پی همراه بود، باعث رده بندی خوب او در سال گذشته شده بود.

اما، در پی چند ماه دوری از تنیس به دلیل مصدومیت، این تنیس‌باز برتانیایی هم‌اکنون با ۴,۷۲۰ امتیاز در رده ششم قرار دارد. این پایین‌ترین رده ماری از اوت سال ۲۰۰۸ است.

مرحله بعدی رقابت‌های مسترز مردان در ماه مارس در ایندیانا ولز در ایالت کالیفورنیا برگزار خواهد شد.