'آرسن ونگر در آرسنال خواهد ماند'

حق نشر عکس Getty
Image caption آرسن ونگر بعد از الکس فرگون بیشترین حضور را در لیگ برتر دارد.

ایوان گازیدیس، مدیر عامل باشگاه آرسنال، می‌گوید که آرسن ونگر قراردادش را با این باشگاه تمدید می‌کند.

مربی فرانسوی آرسنال ۱۲ ماه آخر قراردادش را می‌گذراند. ونگر با هدایت آرسنال در ۶۶۰ بازی لیگ برتر، بعد از الکس فرگوسن با رکورد ۸۱۰ بازی طولانی‌ترین دوره هدایت یک تیم در لیگ برتر را دارد.

آقای گازیدیس گفت: ونگر قرارداش را تمدید خواهد کرد و ما هم در زمان مناسب خبرش را اعلام خواهیم کرد.

مربی ۶۴ ساله آرسنال کارش در این باشگاه را در سال ۱۹۹۶ شروع کرد.

این خبر همزمان با خبر عقد قرارداد آرسنال با پوما اعلام شد. باشگاه آرسنال بعد از یک قرارداد ۲۰ ساله با شرکت تولید لوازم ورزشی نایک، برای ۵ سال با شرکت آلمانی پوما قرارداد بست.

با اینکه پوما خبری از ارزش این قرارداد منشر نکرده است اما رسانه‌ها می‌گویند که قرار داد پوما و آرسنال بیش از ۳۰ میلیون پوند ارزش دارد.

سال گذشته ایوان گازیدیس در مورد رسمی کردن تمدید قرارداد ونگر صحبت کرد که با مخالفت بعضی از هواداران مواجه شد. طرفداران آرسنال این تصمیم را "نامناسب" دانستند.

آرسنال، آنزمان با نقل و انتقالات تابستانی روبرو بود و در عین حال فصل را با باخت ۳-۱ در خانه مقابل استون ویلا شروع کرده بود.

پیش از فصل جاری، ونگر از طرف هواداران آرسنال متهم بود برای جذب بازیکنان جدید که توان تیم را بالا می‌برند "خرج نمی‌کند".

با این همه، آرسنال لیگ امسال را با قدرت شروع کرده است و با ۵۱ امتیاز و تفاضل گل ۲۴+ در صدر جدول لیگ قرار دارد و از مجموع ۱۰ بازی آخر، ۷ بار برنده از میدان بیرون آمده است.

آرسنال در ۱۸ سال مربیگری ونگر ۳ بار قهرمان لیگ برتر شده و ۴ بار جام حذفی انگلستان را از آن خود کرده، در عین حال، ۴ بار هم جام خیریه انگلستان را برده است.

اگرچه از سال ۲۰۰۵ به بعد موفق به کسب قهرمانی قابل توجهی در انگلستان نشده است.