خوان ماتا شماره ۸ شیاطین سرخ را به تن کرد

حق نشر عکس AP

خوان ماتا، هافبک میانی چلسی که با امضای قرارداد ۳۷.۱ میلیون پوندی (معادل ۶۱ میلیون دلار) به منچستر یونایتد پیوسته است، امروز دوشنبه ۷ بهمن (۲۷ ژانویه) در اولین نشست خبری خود حاضر شد.

او که پیراهن شماره ۸ منچستر یونایتد را به تن خواهد کرد، گفت که می‌خواسته به جایی برود که احساس خوشحالی کند و الان خوشحال است.

ماتا در ادامه گفت: "منچستر یونایتد باشگاه بزرگی است، باشگاهی با بیشترین قهرمانی، [تاریخچه موفقیت‌های باشگاه] بازیکن را [برای بهتر بازی کردن] تحت فشار قرار می‌دهد؛ زمانی که مردم از تو انتظارات ویژه‌ای دارند فرصت خوبی برای ارتقاء است."

جام جهانی و نزدیک شدن زمان انتخاب بازیکن برای تیم ملی اسپانیا، کشوری که بازیکنان سرشناسش از یک تیم بیشتر است، یکی از دلایل پیوستن ماتا به منچستر یونایتد عنوان می‌شود. او در این مورد می‌گوید: "امیدوارم با استفاده از این فرصت بتوانم شایستگی‌ام را به مربی تیم ملی اسپانیا نشان بدهم."

او در مورد بهترین نکته در انقالش به منچستر یونایتد به شوخی گفت: "بهترین چیزی که در مورد این باشگاه دوست دارم این است که مرا با هلی‌کوپتر به اینجا آوردند!"

انتظار می‌رود که ماتای ۲۵ ساله روز پنجشنبه در اولین بازی برای منچستر یوناید، در مقابل کاردیف بازی کند.

او انتقالش به منچستر یونایتد را چالشی جدید خواند و گفت: "از اینکه شانس بودن در این دوره تاریخی باشگاه را دارم هیجان‌زده‌ام."

هافبک اسپانیایی، دومین ستاره دنیای فوتبال است که در دوره مربیگری مویز به باشگاه می‌پیوندد؛ پیش از او مروان فلاینی از اورتون به این تیم پیوست.

ماتا با این قرارداد رکورد گران‌ترین بازیکن خریداری شده توسط منچستر یونایتد را از آن خود کرد. پیش از او دیمیتار برباتوف در سال ۲۰۰۸ با قرارداد ۳۰ میلیون پوندی از تاتنهام به منچستر پیوسته بود.

ماتا در سال ۲۰۱۱ به ازای ۲۳.۵ میلیون پوند از والنسیا به چلسی رفت و در هر دو فصل حضور در چلسی عنوان بهترین بازیکن این باشگاه را به دست آورد.

خوان ماتا در بیش از ۱۳۰ بازی با پیراهن چلسی موفق به ثبت ۳۲ گل شد. او بعد از بازگشتن مورینیو به چلسی دیگر به طور مرتب در ترکیب تیم قرار نگرفت.

مویز با اقرار به اینکه تحت تاثیر هیجان ماتا از پیوستن به منچستر یونایتد قرار گرفته است، گفت: "ماتا مدتی است که مورد ستایش هواداران منچستر یونایتد است، او همیشه بازی خوبی را مقابل ما به نمایش گذاشته است؛ هواداران خوشحال می‌شوند که روز پنجشنبه او را در لباس سرخ منچستر ببینند.

خوان ماتا بعد از امضای قرارداد با منچستر یونایتد، در وبسایت شخصی خود با تشکر از هواداران چلسی برای حمایتشان از او، نوشت: "لحظات برجسته‌ای در این مدت داشتم، مثل قهرمانی در لیگ قهرمانان ۲۰۱۲... از سوی دیگر لحظه‌های بوده است که از منظر شخصی شرایط پیچیده‌ای را تجربه کرده‌ام، به خصوص در ۶ ماه گذشته."

او با اشاره به اینکه پیش از تابستان گذشته تصمیمش بر این بوده که در چلسی بماند مگر اینکه باشگاه دیگر او را نخواهد، نوشت: "هرچند که اوضاع بعد از نیم فصل تغییر کرد، احساس اینکه بازیکن مهمی هستم تحت تاثیر شرایط دشواری که تجربه کردم تغییر کرد، طوری که حس کردم آن طور که می‌خواهم و مثل سابق نمی‌توانم به تیم کمک کنم."

اشاره او به نقطه عطف تاریخ حضورش در چلسی به شروع مربیگری مورینیو بر می‌گردد و تاثیر انتقال ویلین از آنژی به چلسی که باعث شد مورینیو ماتا را کم‌تر به بازی بگیرد.

مطالب مرتبط