یوهان کابای به پاری سن‌ژرمن پیوست

حق نشر عکس AFP

پاری سن‌ژرمن با پرداخت مبلغ ۱۹ میلیون پوند یوهان کابای، بازیکن فرانسوی نیوکاسل، را به خدمت گرفت.

این هافبک میانی ۲۸ ساله پس از به انجام معاینه‌های پزشکی با امضای قراردادی به مدت سه سال و نیم به تیم متول پاریسی پیوست. یوهان کابای که فوتبال حرفه‌ای خود از باشگاه فرانسوی لیل آغاز کرد، این بازیکن در مدت هشت سال حضور خود در این تیم ۱۹۱ بازی برای لیل انجام داد و ۳۱ گل برای این تیم به ثمر رساند.

کابای در کنفراس خبری درباره پیوستن‌اش به پاری سن ژرمن گفت:" من بی صبرانه منتظر پیوستن به سایر هم اعضای تیم هستم تا با کمک آنها بتوانیم به هدف‌هایی که در فرانسه و اروپا داریم برسیم."

بازیکن سابق باشگاه لیل فرانسه در سال ۲۰۱۱ در ازای چهارمیلیون پوند به نیوکاسل پیوست، او در مدت حضورش در این باشگاه ۷۹ بازی برای این تیم انجام داد و ۱۷ گل برای این تیم به ثمر رساند.

این بازیکن فرانسوی پس آنکه نیوکاسل پیشنهاد ۱۰ میلیون پوندی آرسنال را برای خرید کابای رد کرد، از بازی برای این تیم سر باز زد، اما چندی بعد بابت رفتارش عذرخواهی کرد.

ناصر الخلیفی رئیس باشگاه پاری سن ژرمن در مراسم معرفی کابای گفت:" به خدمت گرفتن یوهان کابای باز هم این مسئله را به اثبات رساند که این باشگاه توانایی جذب بهترین بازیکنان فرانسوی و همینطور خارجی را دارد."

در سال ۲۰۱۱، کابای همراه با لیل موفق کسب عنوان قهرمانی در جام حذفی و لیگ فرانسه شد. این اولین قهرمانی لیل در لیگ ۱ از سال ۱۹۵۴ بود.

در ۱۰ ژوئن سال ۲۰۱۱، کابای با امضای قراردادی پنج ساله به نیوکاسل پیوست. کابای در تساوی بدون گل نیوکاسل با آرسنال در ۱۳ اوت ۲۰۱۱ برای اولین بار با پیراهن نیوکاسل به زمین رفت. چهار روز بعد، در پیروزی ۳-۴ مقابل بلکبرن رورز در جام اتحادیه انگلستان یوهان کابای اولین گل خود را برای این تیم به ثمر رساند.

الخلیفی که ریاست سازمان سرمایه‌گذاری‌های ورزشی قطر نیز بر عهده دارد، از زمان خرید اکثریت سهام این باشگاه فرانسوی در سال 2011 تا کنون 200 میلیون پوند برای به خدمت گرفتن بازیکنان طراز اول فوتبال جهان هزینه کرده است.