لیگ برتر انگلستان: پیروزی پرگل لیورپول در داربی مرزیساید

حق نشر عکس Getty Images

لیورپول با شکست چهار بر صفر اورتون در دویست و بیست دومین داربی مرزیساید، ۴۶ امتیازی شد و به رتبه چهارم جدول لیگ برتر انگلستان صعود کرد.

در مسابقه‌ای که از به عنوان یکی از مهم‌ترین رویارویی‌های این دو تیم در ۳۰ سال اخیر یاد می‌شد، قرمزهای شهر لیورپول در استادیوم آنفیلد با چهار گل رقیب دیرینه خود را درهم کوبیدند و با ۴ امتیاز بیشتر از اورتون در جایگاه چهارم جدول قرار گرفتند.

برندن راجرز، سرمربی ۴۱ ساله لیورپول، پس از مسابقه، برد چهار بر صفر مقابل اورتون را "پیروزی چشم‌گیر" توصیف کرد.

استیون جرارد، کاپیتان تیم لیورپول، در دقیقه ۲۱، با ضربه سر روی ارسال کرنر لوئیز سوارز از روی نقطه کرنر دروازه اورتون را باز کرد. ده دقیقه پس از گل اول، دنیل استوریج در فاصله سه دقیقه با زدن دو گل دیگر دیگر، نتیجه را در پایان نیمه اول ۰-۳ به نفع لیورپول کرد.

چهار دقیقه پس از آغاز نیمه دوم لوئیز سوارز، بهترین گل‌زن لیگ انگلستان در فصل جاری، با به ثمر رساندن بیست‌وسومین گل خود، نتیجه را چهار بر صفر کرد.

لیورپول در دقیقه ۵۴ از روی نقطه پنالتی، می توانست برای پنجمین بار دروازه اورتون را باز کند ولی دنیل استوریج، مهاجم ۲۴ ساله لیورپول، با هدر دادن این پنالتی فرصت هت تریک کردن را از دست داد.

روبرتو مارتینز، سرمربی اسپانیایی اورتون، در پایان بازی گفت که تیم او انسجام و نظم لازم در خط دفاع را نداشت. پس از این شکست، اورتون با ۴۲ امتیاز از ۲۳ بازی در رده ششم لیگ قرار دارد. لیورپول با کسب ۴۶ امتیاز، و یک بازی بیشتر از تاتنهام که ۴۳ امتیاز دارد، در تیم چهارم جدول است.

بازگشت فان‌پرسی با گل

حق نشر عکس Reuters

منچستر یونایتد، مدافع عنوان قهرمانی، با شکست دو بر صفر کاردیف خاطره تلخ حذف از مرحله نیمه‌نهایی جام اتحادیه انگلستان را پیشت

رابین فان‌پرسی تنها شش دقیقه پس از بازگشت‌اش به ترکیب منچستر پس از مصدومیت، موفق شد به گلزنی شد. مهاجم هلندی شیاطین سرخ از داخل محوطه شش قدم، سانتر آنتونیو والنسیا را با ضربه سر به تور دروازه کاردیف هدایت کرد.

خوان ماتا، بازیکن سابق چلسی، در اولین بازی خود پس از پیوستن به منچستر یونایتد، موفق شد پایه گذار گل دوم منچستریونایتد شود. او در دقیقه ۵۹ اشلی یانگ را در سمت چب، صاحب موقعیت خوبی خوبی کرد و این بازیکن هم با ضربه دقیق دروازه کاردیف را برای بار دوم باز کرد.

دیوید مویز، سرمربی اسکاتلندی منچستریونایتد با ابراز خوشحالی از بازگشت وین رونی و فان‌پرسی به ترکیب این تیم گفت که امیدوار است پس از این پیروزی تیمش بتواند بازی‌های بهتری را ارائه دهد.

دو امتیاز از دست رفته

حق نشر عکس Reuters

آرسنال، صدرنشین جدول، مهمان ساوتهمتون در استادیوم سنت مری بود. با توجه به دیدار سخت منچستر سیتی مقابل تاتنهام، شاگردان آرسن ونگر به دنبال کسب هر سه امتیاز بازی برای تحکیم جایگاه خود در صدر جدول بودند.

اما توپچی‌های لندن موفق نشدند که تیم میزبان را شکست دهند و با نتیجه ۲-۲ مقابل ساوتهمتون متوقف شدند. ابتدا ژوزه فونت با ضربه سر در دقیقه ۲۱ روی سانتر لوک شو را از درون محوطه شش قدم دروازه آرسنال را باز کرد،تیم میزبان با تک گل او نیمه اول را به پایان برد.

آرسنال نیمه دوم را خوب شروع کرد و تنها دو دقیقه پس از آغار نیمه موفق شد نتیجه بازی را ۱-۱ مساوی کند. الیور ژیرود،مهاجم فرانسوی توپ‌چی‌ها، پاس باکاری سانیا را از فاصله‌ای نزدیک به دورن دروازه ساوتهمتون هدایت کرد. سانتی کازورلای اسپانیایی در دقیقه ۵۲ با یک ضربه از پشت محوطه جریمه بازی را ۱-۲ کرد.

اما برتری شاگردان ونگر دو دقیقه بیشتر طول نکشید، آدام لالانا ریو پاس دیگری از لوک شاو بازی را ۲-۲ برابر کرد. آرسنالبا این تساوی ۵۲ امتیاز شد و با یک بازی بیشتر از رقیب‌هایش، همچنان صدرنشین جدول لیگ باقی ماند. منچسترسیتی در صورت پیروزی مقابل تاتنهام جای آرسنال را در صدر جدول خواهد گرفت.

در ادامه بازی‌های لیگ برتر انگلستان امشب، منچستر سیتی مهمان تاتنهام است و چسلی در استادیوم استنفورد بردیج میزبان وستهم.