کارلوس کی‌روش: اردوی آمادگی تیم ملی ایران در آفریقای جنوبی لغو شد

حق نشر عکس mehr
Image caption کارلوس کی‌روش علت لغو اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی را حضور بیش از چهار بازیکن ثابت تیم ملی در خارج از ایران عنوان کرده است

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران امروز در کنفراس مطبوعاتی در تهران اعلام کرد به دلیل "حضور ۴ بازیکن اصلی تیم ملی در خارج از ایران" و همین طور "عدم حمایت مالی" اردوی تیم ملی فوتبال ایران که قرار بود فروردین ماه ۱۳۹۳ در آفریقای جنوبی برگزار شود، لغو شد.

سرمربی تیم ملی ایران پس از برگزاری جلسه‌ای با علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران تصمیم به لغو اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی گرفته است.

وی گفت:" جلسه‌ای با آقای کفاشیان داشتم. سعی کردیم بررسی مجددی انجام دهیم. تصمیم دارم الان اعلام کنم چرا که هیچ عقلانیتی برای برنامه‌ریزی آماده‌سازی مقدماتی وجود ندارد. تصمیمی که الان اعلام می‌کنم این است که تصمیم گرفتیم اردوی آماده‌سازی جام جهانی را لغو کنیم. ما اجبار پیدا کردیم تا سریعا برنامه اردویی آفریقای جنوبی را لغو کنیم."

سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران درباره علت لغو اردوی تیم ملی ایران در آفریقای جنوبی گفته است:" دلیل اصلی که این اردو را لغو می‌کنیم این است که هیچ منطقی وجود ندارد که بدون بازیکنان‌مان اردوی آماده‌سازی برگزار کنیم. یکی دیگر از بازیکنان اصلی تیم ملی دیروز ایران را ترک کرد و الان بیش از ۴ نفر به خارج از ایران رفته‌اند. این گونه که به نظر می‌آید یک سری دیگر هم این کار را می‌کنند. بنابراین بدون هیچ گونه حمایت مالی و با شرایط فعلی که روبه‌رو هستیم، هیچ عقلانیتی وجود ندارد که این اردو را برگزار کنیم."

کی روش درباره برنامه پیشنهادی خود با وجود لغو اردوی آمادگی آفریقای جنوبی گفته است:" برنامه دوم یا پلن B ما بسیار شفاف است. باید بر اساس تقویم فیفا و از ۱۸ مه کار را آغاز کنیم. قبل از ۱۸ مه یک سیستم داوطلبانه انجام می‌دهیم. اولین داوطلبانی که به اردوی ما بیایند، با آنها کار را آغاز می‌کنیم. به عبارت بهتر تا ۲۸ اردیبهشت سیستمی داوطلبانه را اجرا می‌کنیم."

"کادر فنی تیم ملی آماده است تا با داوطلبان کار را آغاز کند. بعد از ۱۸ مه آماده‌سازی رسمی آغاز می‌شود. در تمام سالیان مربیگری‌ام به عنوان یک مربی هیچ وقت به منافع شخصی خودم فکر نکرده‌ام. چیزی که الان مهم این است که به منافع شخصی خودم فکر نکنم. الان دغدغه من فکر کردن به منافع ۸۰ میلیون ایرانی است."

پیش از این دو اردوی دیگر تیم ملی ایران که قرار بود در پرتغال برگزار شود به دلایل مشکلات مالی لغو شده بود.

در یک ماه اخیر جواد نکونام و پژمان منتظری، دو بازیکن ملی پوش استقلال این تیم را ترک کرده و به باشگاه‌های ام الصلال و الکویت پیوستند، پیش از آن هم مجتبی جباری از سپاهان به دیگر تیم قطری یعنی الاهلی رفته بود.

به گزارش رسانه‌های ایران، آندرانیک تیموریان دیگر بازیکن استقلال امروز برای عقد قرارداد با یکی دیگر از تیم ‌های لیگ قطر به این کشور سفر کرده است. در صورت نهایی شدن انتقال این بازیکن تعداد بازیکنان ثابت تیم ملی ایران که در لیگ‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس مشغول به بازی هستند، به چهار بازیکن می‌رسد.