منچستر یونایتد با ماتا هم باخت، فولام بی دژاگه

حق نشر عکس AFP
Image caption پاتریس اورا (بالا) و جان والترز (پایین)

منچستر یونایتد که هفته پیش کاردیف را برده بود امروز در خانه استوک به این تیم میان جدولی باخت.

این اولین باری که فان پرسی و وین رونی، در کنار خوان ماتا مهاجم تازه شیاطین سرخ در کنار یکدیگر بازی می‌کردند و مجموعه ستارگان تهاجمی یونایتدها تکمیل بود. هرچند منچستر یونایند در سراسر بازی دو برابر حریفش توپ را در اختیار داشت و ١٩ بار هم به دروازه استوک سیتی شوت زد، تنها توانست با فان پرسی به یک گل برسد.

در مقابل چارلی آدام دو گل برای استوک سیتی زد تا این تیم به اولین پیروزی خود مقابل منچستر یونایند از سال ۱۹۸۴ برسد.

این هشتمین باخت منچستریونایتد در این فصل است و این تیم شانس چندانی برای رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان اروپا ندارد.

در دیگر بازی‌ها فولام در خانه خود ٣ بر صفر به ساوتهمپتون باخت. تنها چیزی که برای فولامی‌ها در این بازی به دست آمد ٣ کارت زرد بود. اشکان دژاگه، بال ایرانی فولام نه تنها در ترکیب اصلی نبود که جایی روی نیمکت ذخیره‌ها هم نداشت.

چهارمین باخت پیاپی فولام این تیم را در قعر جدول جای داده است.

در داربی شمال شرقی انگلستان ساندرلند با نمایشی خیره‌کننده توانست در خانه نیوکاسل این تیم را ٣ بر صفر شکست دهد و خود نیز از منطقه خطر فاصله پیدا کند.

وست هم با دو گل از سوانزی برد.

بازی‌ کاردیف با نوریچ ٢ بر ١ به نفع کاردیف تمام شد. بازی اورتون و آستون ویلا هم با نتیجه مشابهی به پیروزی اورتون انجامید.

نتیجه ١-١ هال و تاتنهام تنها مساوی بازی‌های امروز بود. نتیجه‌ای که پس از باخت سنگین هفته پیش مقابل منچستر سیتی باز هم تاتنهام را از ٣ امتیاز بازی محروم کرد.

بازی حساس این هفته دوشنبه شب بین منچستر سیتی و چلسی برگزار خواهد شد.

امروز رضا قوچان‌نژاد، مهاجم تیم ملی ایران هم اولین بازی خود در لیگ دسته قهرمانی (دسته پایینی لیگ برتر) را برای چارلتون انجام داد. با وجود این که چارلتون در دقیقه ٣ گل زد، اما ویگان در دقایق پایانی با دو گل پیروز شد.

چارلتون در دسته قهرمانی بین سه تیم انتهایی جدول است و خطر سقوط تهدیدش می‌کند.