سری آ؛ پیروزی یوونتوس بر اینتر میلان در داربی ایتالیا

حق نشر عکس Reuters

در هفته‌ای که رقیب‌های یوونتوس امتیاز از دست دادند، راه‌راه‌پوش‌های تورینی این فرصت را داشتند که با شکست دادن اینتر میلان در داربی ایتالیا فاصله‌شان را با تیم‌های تعقیب کننده در صدر جدول افزایش دهند.

پس از لغو دیدار آ اس روم و پارما به علت بارندگی شدید باران، 'بانوی پیر' به دنبال شکست دادن اینتر بود تا نزدیک‌ترین رقیب خود ۹ امتیاز پیشی بگیرد.

یوونتوس بازی را خوب شروع کرد و در دقیقه ۳ صاحب اولین موقعیت خطرناک شد. اما، اسمیر هاندانوویچ، دروازه‌بان اینتر میلان، با واکنش‌هایی فوق‌العاده ضربه کارلوس ته‌وز و ریباند آن را دفع کرد.

در دقیقه ۱۵ بازی، آندره‌آ پیرلو با یک پاش در عمق دقیق، استفان لیشتاینر را در موقعیت تک‌ به تک قرار داد، تا بازیکن سوئیسی با ضربه دروازه تیم مهمان را باز کند.

اینتر میلان در نیمه اول در پی اشتباه مدافع یوونتوس صاحب یک موقعیت در ضد حمله شد، اما رودریگو پالاسیو، مهاجم آرژانتینی اینتر، توپ را به بالای دروازه فرستاد.

شاگردان آنتونیو کونته، سرمربی یوونتوس، نیمه دوم را هم خوب شروع کردند و تنها دو دقیقه پس از شروع مجدد بازی صاحب دومین گل شدند.

پس از آنکه مدافعان اینتر میلان کرنر پیرلو را دور نکردند، جیورجیو کیله‌لینی، مدافع چپ‌پای یوونتوس، توپ را با پای راست راهی دروازه اینتر کرد.

گل سوم یوونتوس در دقیقه ۵۵ به ثمر رسید. فرناندو یورنته، مهاجم اسپانیایی یوونتوس، پس از کنترل پرتاب اوت، پل پوگبا را در محوطه جریمه صاحب توپ کرد.

هرچند هاندانوویچ ضربه هافبک فرانسوی را مهار کرد، اما آرتورو ویدال با واکنشی سریع‌تر مدافعان اینتر، ریباند را وارد دروازه اینتر کرد.

یوونتوس که در طول فصل در دفاع ضربه‌های ایستگاهی آسیب‌پذیر بوده، در دقیقه ۷۱ از روی کرنر گل خورد.

پس از آنکه بازیکن‌های یوونتوس نتوانستند که کرنر اینتر را دفع کنند، رولاندو، بازیکن پرتغالی سیاه و آبی‌های میلان، تور دروازه مارکو استوراری را به لرزه در آورد.

در پی این شکست اینتر میلان با کسب ۳۳ امتیاز از ۲۲ بازی در رده ششم. یوونتوس با ۵۹ امتیاز صدرنشین جدول است.

اولین تساوی سیدورف

حق نشر عکس AFP
Image caption رامی که در ژانویه به آث میلان پیوست، اولین گل خود را برای تیم جدیدش به ثمر رساند

کلارنس سیدورف که در دو بازی گذشته آث میلان را به پیروزی هدایت کرده بود، موفق نشد که در دیدار با تورینو به این روند ادامه دهد.

هرچند که شاگردان سیدورف صاحب بیشتر توپ در نیمه اول بودند، اما تیم مهمان در یک ضد حمله صاحب اولین گل بازی شد.

در دقیقه ۱۸ بازی پس از آنکه چیرو اموبیله، مهاجم سابق یوونتوس دنیئه‌له بونه‌را، مدافع آث میلان، را جا گذاشت با کریستین آبیاتی یک به یک شد، و با ضربه‌ای دقیق یکی از بهترین گل‌های هفته سری آ را به ثمر رساند.

آث میلان که در نیمه دوم بهتر بازی کرد، در دقیقه ۵۰ صاحب گل تساوی شد. عادل رامی، مدافع فرانسوی میلانی‌ها، که خط دفاع جدا شده بود، پس از یک و دو با سولی مونتاری با ضربه‌ای محکم از خارج محوطه جریمه توپ را روانه دروازه تورینو کرد.

بعد از آن، میلانی‌ها به حملاتشان ادامه داند، و صاحب چند موقعیت دیگر شدند، اما با وجود این شاگردان سیدورف نتوانستند که گل دیگری را به ثمر برسانند.

در پی این تساوی، آث میلان با ۲۹ امتیاز در رده دهم جدول قرار دارد. تورینو با ۴ امتیاز بیشتر هفتم است.

سه اشتباه از ناپولی در برگامو

حق نشر عکس AP

در دیداری که رافائل بنیتز، مربی اسپانیایی ناپولی، به چند تا از ستاره‌هایش استراحت داده بود، اشتباهات فردی بازیکن‌های او باعث شکست خوردن آبی‌های ناپل شد.

در دقیقه ۴۶، اشتباه په‌په رینا، دروازه‌بان سابق لیورپول، باعث شد تا ضربه هرمن دنیس، کاپیتان آتالانتا، از زیر او وارد دروازه شود.

۱۵ دقیقه بعد، اشتباه گوخان اینلر بود که یک بار دیگر موجب باز شدن دروازه ناپولی شد.پ

بازیکن سوئیسی ناپولی در حالی که تعادل نداشت، تلاش کرد که توپ را از محوطه جریمه دور کند.

اما ضربه پای چپ او دنیس را در موقعیت تک به تک قرار داد تا 'ایل تانکو' برای دومین بار تور دروازه رینا را به لرزه در آورد.

گل سوم آتالانتا تنها ۵ دقیقه بعد به ثمر رسید. پس از آنکه فدریکو فرناندز، مدافع آرژانتینی ناپولی، تعادلش را در محوطه جریمه از دست داد، مکسیمیلینو مورالز از فاصله‌ای نزدیک توپ را راهی دروازه شاگران بنیتز کرد.

با وجو این شکست، از آنجایی که فیورنتینا هم در دیدار خود با کالیاری ۰-۱ شکست خورده بود، آبی‌های شهر ناپل با یک امتیاز بیشتر از 'لا وایولا' در رتبه سوم جدول قرار دارد.

همچنین، فیورنتینا با ۴۱ امتیاز از ۲۲ بازی در جایگاه سوم قرار دارد.

مطالب مرتبط