لیگ برتر انگلستان؛ صدرنشینی آرسنال، تساوی لیورپول

حق نشر عکس PA
Image caption آلکس اکسلید چمبرلین هر دو گل آرسنال مقابل کریستال پالاس را به ثمر رساند

در ادامه هفته بیست و چهارم لیگ برتر انگلستان، آرسنال با پیروزی دو بر صفر مقابل کریستال پالاس به صدر جدول صعود کرد و لیورپول در پی اشتباه کلوه توره، ۱-۱ با وست بروم به نتیجه تساوی رسید.

امروز آرسنال در ورزشگاه امارات میزبان کریستال پالاس بود. توپچی‌های شمال لندن، که در آخرین بازی خود با تساوی مقابل ساوتهمتون، صدر جدول را از دست داده بودند، در صورت پیروزی مقابل کریستال پالاس می‌توانستند پیش از بازی حساس منچسترسیتی و چلسی به صدرجدول باز گردند.

بازیکنان تیم میزبان در نیمه اول با وجود داشتن مالکیت بالای توپ نتوانستند از سد دفاع منظم و فشرده کریستال پالاس عبور کنند. اما در همان ابتدای نیمه دوم، الکس اکسلید- چمبرلین هافبک آرسنال روی پاس سانتی کازولا دروازه پالاس را باز کرد.

تیم میهمان بلافاصله می توانست نتیجه بازی را مساوی کند ولی ویشخ شزنی دروازه‌بان آرسنال با واکنشی عالی مانع از گل شدن ضربه سر کامرون جروم شد.

چمبرلین در دقیقه ۷۴ نتیجه بازی را دو بر صفر کرد. او پس از پاس کاری با الیور ژیرو وارد محوطه جریمه شد و با ضربه ای زمینی گل دوم آرسنال را به ثمر رساند.

این اولین باری بود که چمبرلین پس مصدومیت مقابل آستون ویلا در ابتدای فصل، در ترکیب اصلی آرسنال قرار می‌گرفت. آرسنال با این پیروزی ۵۵ امتیازی شد تا قبل از بازی حساس منچسترستی و چلسی به صدر جدول لیگ برتر بازگردد.

در بازی دیگر امروز (یکشنبه) لیورپول میهمان وست بروم بود. سرخ پوشان لیورپول که دربازی قبلی در مقابل رقیب دیرینه خود یعنی اورتون چهار بر صفر پیروز شده بودند به دنبال آن بودند که با توجه به باخت منچستریونایتد و تساوی تاتنهام جایگاه خود را در رتبه چهارم تثبیت کنند.

در نیمه اول بازی، دنیل استورج مهاجم لیورپول در دقیقه ۲۴ روی ارسال لوئیز سوارز، با یک بغل پا دروازه وست بروم را باز کرد.

در نیمه دوم بازی، وست بروم با سرعت دادن به جریان مسابقه موقعیت‌های خوبی روی دروازه لیورپول ایجاد کرد.

وست بروم اما نه روی فرصت‌های مناسبی که روی دروازه تیم میهمان به وجود آورد، بلکه با اشتباه اشتباه کلوره توره مدافع لیورپول، در دقیقه ۶۷ گل تساوی را وارد دروازه این تیم کرد. در این هنگام، پاس اشتباه توره در جلوی دروازه به ویکتور آنیچوبی مهاجم وست بروم رسید و او هم با شوتی دقیق دروازه لیورپول را باز کرد.

پس از دریافت گل لیورپول نتوانست دروازه وست بروم را باز کند و در نهایت بازی با نتیجه ۱-۱ مساوی به پایان رسید.

سایر رقیبان لیورپول که برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا با این تیم رقابت دارند از این نتیجه راضی هستند.

اورتون یکی از تیم های رقیب لیورپول برای کسب رتبه چهارم لیگ برتر، دیروز مقابل آستون ویلا به پیروزی رسید و ۴۵ امتیازی شد. با توجه به تساوی لیورپول و وست بروم، این تیم تنها دو امتیاز با لیورپول اختلاف دارد.

مطالب مرتبط