تراکتورسازی و مس در فینال جام حذفی؛ ناکامی استقلال در روز برفی

حق نشر عکس isna
Image caption استقلال با گل دقیقه پایانی ادینهو مهاجم مس کرمان از راهیابی به بازی فینال جام حذفی باز ماند

در مرحله نیمه نهایی جام حذفی فوتبال ایران، تراکتورسازی تبریز همزمان با بازگشت تونی اولویرا سرمربی سابق این تیم، یک بر صفر فولاد خوزستان را شکست داد. مس کرمان نیز با پیروزی دو بر یک مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی، حریف تراکتورسازی در فینال شد.

استقلال و مس کرمان در مسابقه نیمه نهایی جام حذفی در شرایطی مقابل یکدیگر قرار گرفتند که بارش برف در تهران روی بازی دو تیم تاثیر گذاشته بود. در جدول لیگ برتر ایران، استقلال صدرنشین و مس کرمان قعرنشین است.

لوکا بوناچیچ سرمربی سابق ذوب آهن، کمتر از دو هفته پیش و در پی استعفای پرویز مظلومی، هدایت تیم مس کرمان را برعهده گرفته بود پیش از مسابقه، بازی با استقلال را چندان مهم ندانسته بود.

مس کرمان بازی را بهتر از آبی پوشان استقلال آغاز کرد و خیلی زود از روی ضربه کاشته دروازه تیم میزبان را باز کرد؛ لوسیانو ادینهو با یک ضربه فنی از پشت محوطه جریمه دروازه استقلال را در دقیقه ۷ باز کرد.

بعد از گل مس، استقلال موقعیت‌های مناسبی روی دروازه این تیم به وجود آورد و در دقیقه ۱۴ گل تساوی را وارد دروازه مس کرمان کرد؛ امیرحسین صادقی با ضربه سر روی ارسال آندرانیک تیموریان گل تساوی را به ثمر رساند.

در ادامه نیمه اول، مس کرمان با توجه حملات همه جانبه استقلال روی دروازه این تیم، روی ضد حمله موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازه استقلال به‌وجود آورد. در اواخر نیمه اول به دنبال حرکت ادینهو، ضربه این بازیکن از پشت محوطه جریمه را مهدی رحمتی به سختی دفع کرد و در نهایت این نیمه ۱-۱ به پایان رسید.

در نیمه دوم بر خلاف نیمه اول، دو تیم نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند ولی در دقیقه ۸۶ بازی ادینهو گل پیروزی مس را وارد دروازه استقلال کرد. این بازیکن برزیلی مس روی پاس اشتباه علیرضا نیکبخت واحدی دروازه استقلال را باز کرد.

در دیگر بازی نیمه نهایی جام حذفی، تراکتورسازی تبریز در اولین روز بازگشت تونی اولیویرا سرمربی سابق این تیم، میزبان فولاد خوزستان بود. هواداران تیم تراکتور سازی با وجود سرمای منفی هشت درجه شهر تبریز برای دیدن بازی تراکتورسازی تبریز به ورزشگاه یادگار امام این شهر رفته بودند.

تراکتورسازی با در اختیار داشتن بیشتر توپ، حملات زیادی را از جناح راست انجام داد، حضور میلاد فخرالدینی، علی کریمی و کریم انصاری فر در این قسمت از زمین باعث شد این تیم موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازه فولاد به وجود آورد.

از سوی دیگر فولاد خوزستان هم قصد داشت روی ضد حملات سریع دروازه تراکتور را باز کند. در نیمه اول، کریم انصاری فرد فرصت‌های خوبی را برای باز کردن دروازه تیم میهمان به دست آورد ولی در نهایت نتوانست از آنها استفاده کند.

در نیمه دوم حملات تراکتورسازی ادامه پیدا کرد. انصاری فرد باز هم در این نیمه فرصت‌های مناسبی برای گلزنی داشت ولی در زدن ضربات آخر بی دقت بود.

تراکتورسازی سرانجام در دقیقه ۷۶ بازی به گل رسید؛ سعید دقیقی ارسال علی کریمی را با ضربه سری زیبا تبدیل به تک گل تیم میزبان کرد.

در پانزده دقیقه باقیمانده، تلاش‌های بازیکنان فولاد خوزستان برای زدن گل تساوی بی نتیجه بود و در نهایت بازی دو تیم با نتیجه یک بر صفر به سود تراکتورسازی به پایان رسید.

تراکتورسازی تبریز و مس کرمان روز ۲۵ بهمن بازی فینال جام حذفی را برگزار خواهند کرد.