دومین روز اعتصاب بازیکنان پرسپولیس در اعتراض به مشکلات مالی

حق نشر عکس isna
Image caption بازیکنان پرسپولیس

بازیکنان پرسپولیس برای دومین بار در این فصل، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق خود دیروز و امروز بر سر تمرینات این تیم حاضر نشدند، پرسپولیس یکشنبه هفته آینده هفته بیست و ششم لیگ برتر در شیراز روبروی فجرسپاسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران بازیکنان پرسپولیس که امروز به دلیل بارش برف در تهران، قرار بود در سالن تمرین کنند برای دومین روز پیاپی به دلیل عدم دریافت حقوق خود تمرین نکردند.

پیش از این بازیکنان پرسپولیس برای اولین بار، دو روز قبل از بازی با استقلال به دلیل مشکلات مالی تمرین نکردند.

علی دایی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در گفتگو با خبرگزاری فارس درباره اعتصاب بازیکنان این تیم گفته است:

"به من گفتند پولی به تو می‌دهیم و بین بچه‌ها تقسیم کن. من هم به بچه‌ها به خاطر حرف آقایان قول دادم. من مردانه چشم در چشم بازیکنان روی حرف‌های آقایان حساب کردم و قول دادم ولی وقتی همه می‌بینند همه چیز پوچ و خالی است باید به نظر شما چه کاری انجام بدهند؟ شما دقت کنید فقط ۵ بازی دیگر در لیگ برتر مانده و من باید به بچه‌هایم چه حرفی بزنم. اصلا بچه‌های من که مطالبات خود را دریافت نکردند و خیلی هم خویشتن‌دار بودند باید چه کاری انجام دهند."

سرمربی سرخ پوشان تهران با حمایت از بازیکنانش گفته است: "من حق را به بچه‌هایم می دهم. تا کی هرکسی می‌آید فقط به ما وعده و وعید می‌دهد، تا کی باید این بچه‌ها که واقعا مشکل دارند اما مردانه در زمین به خاطر پرسپولیس می‌جنگند باید تحمل کنند."

علی پروین سرپرست باشگاه پرسپولس هم در واکنش به اعتصاب بازیکنان این تیم گفته است:"بازیکنان باید به ما زمان بدهند. البته ما می‌دانیم که آنها حق دارند. در اواخر لیگ هستیم و چند بازی دیگر بیشتر نمانده است و آنها پول‌شان را نگرفته‌اند. ما چند روز پیش جلسه‌ای به همراه اعضای هیات مدیره با دایی برگزار کردیم و در آنجا ۱۰ روز مهلت خواستیم که به باشگاه پول بیاوریم. بازیکنان باید شرایط باشگاه را هم ببینند. به هر حال دایی هم حق دارد. مگر او چقدر می‌تواند به بازیکنان قول بدهد و امروز و فردا کند؟ با این حال باید شرایط ما را هم ببینند. "

سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد ناراحتی علی دایی از وضعیت بوجود آمده گفته است:"من به دایی حق می‌دهم ناراحت باشد. فعلا که کسی به ما کمک نکرده است. به هر حال وزارت ورزش هم باید فکری بکند. مشکلات زیادی داریم. یکی از آنها مسئله ماشین‌های بازیکنان است که باید هرچه زودتر حل شود. یک قول پاداش هم به بازیکنان داده‌ایم که به امید خدا زود پرداخت می‌شود."

پرسپولیس در حال حاضر با ۴۷ امتیاز و پس از استقلال و فولاد خوزستان در رده سوم لیگ برتر ایران قرار دارد.