توقف منچستریونایتد مقابل فولام در وقت‌های اضافه

حق نشر عکس Getty
Image caption دارن بنت در دقیقه ۹۴ با ضربه سر گل تساوی را وارد دروازه منچستریونایتد کرد

در ادامه بازی‌های هفته بیست و پنجم لیگ برتر انگلستان، منچستریونایتد با دریافت گل در دقایق پایانی ۲-۲ با فولام در ورزشگاه اولدترافورد مساوی کرد و تاتنهام با تک گل امانوئل آدبایور اورتون را شکست داد.

تیم ته جدولی فولام با گل دقایق اضافه دارن بنت، منچستریونایتد را با نتیجه ۲-۲ در ورزشگاه اولدترافورد متوقف کرد.

در این بازی فولام بر خلاف جریان بازی، روی یک ضد حمله سریع در دقیقه ۱۹ دروازه منچستریونایتد را باز کرد، استیو سیدول روی پاس در عمق لوئیس هالتبی، با یک بغل پا گل اول فولام را به ثمر رساند.

منچستریونایتد از همان ابتدای مسابقه با در اختیار داشتن کامل بازی، موقعیت‌های زیادی روی دروازه فولام ایجاد کرد ولی مدافعان تیم میهمان با تمرکز در خط دفاعی مانع از گلزنی بازیکنان دیوید مویز شدند.

فولام در نیمه اول از دو ضد حمله سریع، یکی را تبدیل به گل کرد و دومی را ریچاردسون در موقعیتی تک به تک با دخیا دروازه‌بان منچستریونایتد به بالای دروازه زد.

منچستریونایتد در نیمه دوم سرانجام قفل دروازه فولام را باز کرد؛ رابین فان پرسی و مایکل کریک در فاصله دو دقیقه دو بار دروازه فولام را باز کردند ولی تیم میهمان که در این بازی موقعیت‌های زیادی روی دروازه منچستریونایتد ایجاد نکرده بود با گل دقیقه ۹۴ بنت نتیجه را ۲-۲ مساوی کرد.

در طول این بازی بازیکنان منچستریونایتد با ثبت رکوردی منحصر به فرد، بیش از هر تیمی از سال ۲۰۰۶ تاکنون، توپ روی دروازه تیم دیگری ارسال کردند. شیاطین سرخ در این بازی، ۸۱ بار توپ را روی دروازه فولام فرستادند ولی تنها دو بار توانستند دروازه این تیم را باز کنند.

در این بازی فولام تنها دفاع کرد، بازیکنان تازه وارد این تیم یعنی جانی هیتینگا و دن برن دو مدافع میانی این تیم و مارتین استکلنبرگ دروازه‌بان این تیم، عملکردی عالی در این بازی داشتند و بارها دروازه فولام را نجات دادند.

فولام در این بازی در حالی یک امتیاز به دست آورد که در طول ۹۰ دقیقه بازی، تنها سه شوت به سمت دروازه منچستریونایتد داشت. بازیکنان رنه مئولنستین سرمربی فولام، در یازده بازی اخیر خود در لیگ برتر انگلستان تنها موفق به کسب سه پیروزی شده بودند.

منچستریونایتد با این تساوی ۴۱ امتیازی شد و در رده هفتم جدول باقی ماند، این تیم با لیورپول که در رده چهارم جدول است، ۹ امتیاز اختلاف دارد، این فاصله کار منچستریونایتد برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را سخت می‌کند.

در دیگر بازی امروز، تاتنهام در یک بازی حساس، اورتون نزدیک‌ترین تعقیب کننده‌اش در جدول را یک بر صفر شکست داد. امانوئل آدابایور مهاجم این تیم در دقیقه ۶۵ بازی روی غفلت خط دفاعی اورتون تک گل این بازی را وارد دروازه حریف کرد.

تاتنهام با کسب این پیروزی ۴۷ امتیازی شد و پشت سر لیورپول در رده پنجم جدول قرار گرفت.

در پایان این هفته لیگ برتر انگلستان چلسی، با هت تریک دیروز ادین آزار مقابل نیوکاسل صدرنشین لیگ برتر انگلستان است و آرسنال با وجود شکست سنگین پنج بر یک مقابل لیورپول در ورزشگاه آنفلید در رده دوم قرار دارد.

منچستر سیتی دیگر تیم مدعی قهرمانی در این فصل لیگ برتر هم دیروز با تساوی بدون گل مقابل نوریچ، فرصت صعود به صدر را از دست داد و در حال حاضر با یک امتیاز کمتر از آرسنال در رتبه سوم جدول قرار دارد.