هوادار خشمگین آرسنال در کنیا طرفدار لیورپول را کشت

حق نشر عکس Reuters
Image caption روز شنبه لیورپول با پنج گل آرسنال را در ورزشگاه آنفلید شکست داد

پلیس کنیا به دنبال فردی مظنون به قتل یک هوادار لیورپول است که پس از بازی روز شنبه دو تیم با ضربات چاقو به قتل رسید.

این بازی با پیروزی پنج بر یک لیورپول به پایان رسید. به گفته ساکنان محلی شهر مرو در مرکز کنیا، مقتول پس از تماشای بازی در یک میخانه نایروبی پایتخت کنیا و پیروزی پرگل لیورپول، هوادار آرسنال را مسخره کرده است.

شاهدان عینی می گویند طرفدار آرسنال در واکنش به این حرکت، با چاقو با او حمله برده و ضرباتی را به هوادار لیورپول وارد کرده است.

هوادار لیورپول ساعتی پس از انتقال به بیمارستان در اثر شدت جراحات وارد در گذشت.

بسیاری از کنیایی‌ها به صورت افراطی هوادار لیگ برتر فوتبال انگلستان هستند.

به گزارش خبرنگار بی‌بی‌سی در نایروبی، گروه زیادی از مردم این شهر برای تماشای بازی‌های لیگ برتر انگلستان با پرداخت پول به میخانه‌ها و کلوپ‌های مجهز به تلویزیون می‌روند.

در زمان برگزاری بازی‌های مهم لیگ برتر، هواداران فوتبال بدون توجه به ساعت محلی، در این مکان‌ها حضور می یابند و با پوشیدن لباس‌ تیم محبوب خود به تماشای بازی می نشینند.

به گزارش خبرنگار بی‌بی‌سی، درجریان برگزاری بازی‌ها هواداران بر سر نتیجه بازی با هم شرط می‌بندند و در برخی موارد جر و بحث بین آنها منجر به درگیری می‌شود.

این اولین بار نیست که هواداران فوتبال در کنیا با چاقو به یکدیگر حمله می‌کنند. مشابه این اتفاق، هم در جریان برگزاری لیگ فوتبال برتر فوتبال انگلستان و هم بر سر لیگ داخلی کنیا رخ داده است.

سال گذشته یکی از هواداران کنیایی منچستریونایتد پس از باخت این تیم مقابل نیوکاسل خود را کشت.

در سال ۲۰۰۹ هم یکی از هواداران کنیایی آرسنال پس از باخت سنگین این تیم مقابل منچستریونایتد خود را حلق آویز کرد.