مورینیو: 'شیوه محاسبه پلگرینی در مورد هزینه‌های چلسی غلط است'

حق نشر عکس Getty
Image caption ژوزه مورینیو با وجود صدر نشینی در لیگ برتر معتقد است که تیم‌اش در کوروس قهرمانی قرار ندارد

ژوزه مورینیو سرمربی چلسی معتقد است که مانوئل پلگرینی در محاسباتش درباره هزینه‌های چلسی در فصل نقل و انتقالات زمستانی انجام داده مرتکب اشتباه محاسباتی شده است.

مورینیو پیش از این چلسی را "اسب کوچک" کوروس قهرمانی لیگ برتر انگلستان توصیف کرده بود و سرمربی شلیایی منچسترسیتی در پاسخ او گفته بود که چلسی "اسب کوچک پولدار" است.

سرمربی چلسی درباره خرید وفروش‌های چلسی در فصل نقل و انتقالات گفته است:" ماتا ۳۷ میلیون پوند و کوین ده بروین ۱۸ میلیون پوند فروخته شدند که روی هم می‌شود ۵۵ میلیون."

سرمربی سابق رئال مادرید سپس با اشاره به بازیکنانی که این تیم در فصل نقل و انتقالات به خدمت گرفته، گفت:" خرید ماتیچ ۲۱ میلیون و صلاح ۱۱ میلیون پوند هزینه در بر داشت، این نشان می‌دهد که ما ۲۳ میلیون سود کردیم."

مورینیو گفته است: "قصد ما ساختن تیمی برای آینده است در حالی که سیتی تیمی را در اختیار دارد که می‌تواند الان برنده لیگ شود. آنها تجربه، قدرت و قابلیت لازم را دارند و ترسی هم از پروتکل کنترل هزینه‌های یوفا هم ندارد برای اینکه این تیم در تابستان تنها خرج کرد و برای این مسئله هم نیازی به ماشین حساب نداریم."

چلسی در حال حاضر با یک امتیاز بیشتر نسبت به آرسنال در صدر جدول لیگ برتر انگلستان قرار دارد و منچسترسیتی با دو امتیاز اختلاف در رده سوم جای گرفته است.

ژوزه مورینیو پس از پیروزی این تیم مقابل منچسترسیتی، با رد شانس قهرمانی تیم‌اش، منچسترسیتی را یکی از بخت‌های قهرمانی دانسته بود.

مربی سابق مالاگا یعنی مانوئل پلگرینی که پیش از این و در زمان مربیگری مورینیو در رئال مادرید روبروی او قرار گرفته، پیش از این، میزان هزینه‌های چلسی از زمان خرید این باشگاه توسط رومن آبراموویچ میلیونر روسی را مورد سوال قرار داده بود.

او گفته بود: "شاید تیم آنها اسب کوچک کوروس قهرمانی باشد ولی این اسب بسیار پولدار است. این تیم در ۱۰ سال گذشته بیشترین هزینه‌ها را کرده، این تیم امسال بیش از هر باشگاه دیگری خرج کرده و در فصل و نقل انتقالات بیش از هر تیم دیگر برای خرید بازیکن پول داده، پس باید گفت که این باشگاه کمی پولدار است."

چلسی در دو فصل گذشته نقل و انتقال تابستانی و همچنین زمستانی فوتبال، تقریبا ۴۹ میلیون پوند برای خرید بازیکن هزینه کرده است.

آبی پوشان چلسی در فصل نقل و انتقال زمستانی امسال با خرید نمانیا ماتیچ، محمد صلاح و بازیکنی که مورینیو به آن اشاره نکرد یعنی کورت زوما مدافع تیم سن اتین فرانسه (۱۲ میلیون پوند)، در مجموع ۵۴ میلیون پوند هزینه کرد اما در عوض با فروش خوان ماتا و کوین دی بورین ۵۵ میلیون پوند به دست آورد.

از طرف دیگر منچسترسیتی در طول فصل نقل و انتقالات زمستانی، بازیکنی نخرید ولی این تیم در تابستان ۸۰ میلیون پوند برای به خدمت گرفتن بازیکنان جدید خرج کرد.

مورینیو با اشاره به نقل قول پلگرینی درباره شانس بردن ۴ جام در پایان فصل، گفته است:"او درباره بردن چهار جام در پایان فصل حرف زده، پس دلیلی برای عوض کردن حرف‌اش وجود ندارد."