بازگشت احمد دنیامالی به فدراسیون قایقرانی

حق نشر عکس isna
Image caption احمد دنیامالی به‌عنوان رئیس فدارسیون قایقرانی انتخاب شد

احمد دنیامالی عضو شورای شهر تهران، در انتخابات مجمع فدراسیون قایقرانی با کسب بیشترین آراء پس یک سال و هشت ماه دوباره به‌عنوان رئیس فدراسیون قایقرانی انتخاب شد.

در انتخابات مجمع فدراسیون قایقرانی ایران، ناصر طالبی، بهزاد اتابکی، علی‌اکبر حسن‌پور، بهزاد عباسی، حسین خیراللهی و حسین مطیعی دیگر نامزدهای ریاست این فدراسیون بودند.

در این انتخابات ناصر طالبی که سرپرست فدراسیون اسکی و کاروان ایران به المپیک زمستانی سوچی است، تنها ۶ رای به دست آورد و بهزاد اتابکی و محمد حسین مطیعی دیگر نامزدان ریاست فدراسیون قایقرانی، از شرکت در انتخابات انصراف دادند.

عضو شورای شهر تهران، که برای نامزدی در انتخابات فدراسیون قایقرانی از سمت خود در شورای شهر تهران استعفا داده بود، درباره احتمال قبول نشدن استعفایش توسط شورای شهر تهران گفته است: "من رسما استعفا کردم و امیدوارم که قبول کنند. با توجه به اینکه برای انتخابات ریاست فدراسیون قایقرانی از حضور در شورای شهر استعفا داده بودم در انتخابات شرکت کردم و مسوولیت سختی اکنون برعهده دارم."

اما نصرالله سجادی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش ایران، گفته تا زمانی که استعفای احمد دنیامالی توسط شورای شهر تایید نشود، حکم ریاست او تایید نخواهد شد.

او گفته است: "این مجمع مثل همه مجامع برگزار شد و همه اعضا همکاری کردند. دنیامالی هم کناره‌گیری کرده و او به شرطی ابلاغش را از وزارت ورزش می‌گیرد که از شورای شهر استعفا کند."

احمد دنیا‌مالی در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد از طرف وزیر ورزش و جوانان وقت از ریاست فدراسیون قایقرانی برکنار شد. پس از برکناری آقای دنیامالی توسط محمد عباسی وزیر ورزش وقت، فدراسیون بین المللی قایقرانی و کمیته بین المللی المپیک فعالیت‌های فدراسیون قایقرانی ایران را تعلیق کردند.

در یکسال و هشت ماه گذشته و پس از برکناری احمد دنیامالی از فدراسیون قایقرانی، محمد شروین اسبقیان به عنوان سرپرست این فدراسیون انتخاب شد ولی پس از تعلیق این فدراسیون از سمت خود کناره‌گیری کرد و پس از آن خسرو ابراهیمی به عنوان سرپرست این فدارسیون ورشی انتخاب شد.

تا پیش از انتخابات امروز فدراسیون قایقرانی، احمد گواری مدیر کل دفتر امور مشترک وزارت ورزش سرپرستی این فدراسیون را بر عهده داشت.

با توجه به برکناری روسای چندین فدراسیون ورزشی در دولت محمود احمدی نژاد، وزارت ورزش فعلی با برگزاری انتخابات مجامع فدراسیون‌ها قصد دارد وضعیت این نهادهای ورزشی را روشن کند. آقای دنیامالی در انتخابات چهارمین دوره شورای شهر تهران به شورای پایتخت راه پیدا کرد.