تساوی آرسنال و منچستریونایتد درشب طوفانی انگلستان

استیون جرارد حق نشر عکس Getty
Image caption استیون جرارد با گل دقایق پایانی از روی نقطه پنالتی، لیورپول را برنده کرد

در شب طوفانی انگلستان، آرسنال و منچستریونایتد در ورزشگاه امارات بدون گل مساوی شدند و لیورپول با گل استیون جرارد سه بر دو فولام را شکست داد. دو بازی اورتون – کریستال پالاس و منچسترسیتی-ساندرلند به دلیل طوفان به زمان دیگری موکول شد.

آرسنال با توجه به تساوی ۱-۱ روز گذشته چلسی می‌توانست در صورت پیروزی مقابل منچستریونایتد به صدر جدول باز گردد اما در نهایت در یک بازی پر برخورد با منچستریونایتد مساوی کرد.

هر دو تیم پیش از قرار گرفتن مقابل یکدیگر نتایج خوبی در لیگ انگلستان کسب نکرده بودند، آرسنال در ابتدای هفته پنج بر یک مقابل لیورپول شکست خورده بود و منچستریونایتد در ورزشگاه اولدترافورد برابر تیم ته جدولی فولام ۲-۲ متوقف شده بود.

در این بازی به غیر از موقعیت‌های مناسب گلزنی که دو تیم در ابتدای و انتهای بازی داشتند، هم آرسنال و هم منچستریونایتد بیشتر سعی در نباختن داشتند.

رابین فان پرسی در همان دقایق ابتدایی روی اشتباه میکائیل آرتتا فرصت باز کردن دروازه را داشت ولی ضربه آرام او را ویشخ شزنی دروازه‌بان آرسنال به راحتی در اختیار گرفت، دروازه‌بان تیم میزبان همچنین در دقایق پایانی مسابقه ضربه سر این بازیکن سابق آرسنال را با واکنشی به موقع دفع کرد.

در طرف دیگر، اولیور ژیرود یکی از بهترین موقعیت‌های آرسنال را روی ضربه کرنر از دست داد، این بازیکن روی ارسال کازولا در شرایطی ایده‌آل توپ را با ضربه سر به بیرون زد.

دیوید دخیا دروازه‌بان منچستریونایتد در اواخر بازی با دو واکنش عالی مانع از گلزنی سانتی کازولا شد تا در نهایت نتیجه بازی بدون گل، مساوی به پایان برسد.

دیوید مویز که در دوران مربیگری خود تا به حال در ورزشگاه امارات نتوانسته آرسنال را شکست دهد، قصد داشت با پیروزی مقابل آرسنال برای اولین بار فاصله خود را با لیورپول کمتر کند.

در دیگر بازی امشب، لیورپول میهمان فولام بود. هر دو تیم پس با توجه به نتایجی که در ابتدای هفته به دست آورده بودند، امید‌های زیادی برای کسب نتیجه داشتند.

فولام که با گل دقایق پایانی دارن بنت در ورزشگاه اولدترافورد ۲-۲ با منچستریونایتد مساوی کرده بود، امیدواری زیادی داشت تا در بازی خانگی مقابل لیورپول نتیجه مناسبی به دست بیاورد.

برخی معتقدند لیورپول با شکست سنگین پنج بر یک آرسنال در آنفلید، به یکی از شانس‌های قهرمانی در این فصل لیگ برتر تبدیل شده، این تیم برای حفظ فاصله خود با نزدیک ترین تیم تعقیب کننده یعنی تاتنهام نیاز به پیروزی در این بازی داشت.

فولام خیلی زود روی گل به خودی کولو توره مدافع لیورپول، در دقیقه ۸ یک بر صفر از سرخ پوشان لیورپول پیش افتاد اما پیش از پایان نیمه اول دنیل استورج بازی را ۱-۱ مساوی کرد.

اما فولام بار دیگر در دقیقه ۶۳ بازی با ریچاردسون از لیورپول پیش افتاد ولی تنها ده دقیقه بعد فلیپ کوتینیو بازی را ۲-۲ مساوی کرد.

لیورپول در دقایق پایانی بازی در حالی که به نظر می‌آمد بازی با نتیجه مساوی به پایان برسد روی حرکت استورج به داخل محوطه جریمه و خطای مدافع فولام بر روی او یک پنالتی به دست آورد که استیون جرارد با گل کردن پنالتی باعث پیروزی لیورپول شد.

تاتنهام هم در یکی دیگر بازی امشب چهار بر صفر نیوکاسل را در ورزشگاه سنت جیمزپارک شکست داد و اختلاف امتیازش با لیورپول به سه رساند.

دو بازی امشب لیگ برتر انگلستان یعنی منچسترسیتی-ساندرلند و اورتون- کریستال پالاس به دلیل وزش بادهای شدید و طوفان به زمان دیگری موکول شد.

در پایان بازی‌های هفته بیست و ششم لیگ برتر انگلستان، چلسی با ۵۷ امتیاز در صدر، آرسنال با ۵۶ امتیاز دوم و منچسترسیتی با ۵۴ امتیاز و یک بازی کمتر در رتبه سوم قرار دارد.

مطالب مرتبط