نلو وینگادا، نامزد اصلی هدایت تیم ملی المپیک ایران

حق نشر عکس isna

نلو وینگادا، دستیار سرمربی تیم ملی فوتبال ایران برای سرمربیگری تیم ملی المپیک این کشور، با فدراسیون فوتبال به توافق رسیده است.

این مربی پرتغالی ضمن اعلام این خبر در گفتگویی با ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: "مذاکره خوبی با فدراسیون داشتم و بعضی تخفیف‌ها را پذیرفتم تا آماده سرمربیگری تیم ملی المپیک ایران باشم."

نلو وینگادا پس از مذاکره با علی کفاشیان، رییس و محمد هادی آیت‌اللهی، نایب‌رییس فدراسیون فوتبال برای سرمربیگری تیم ملی المپیک، روز گذشته (پنج‌شنبه) ایران را ترک کرد.

او درباره نتایج این مذاکره که روز چهارشنبه انجام شد گفت: "جلسه خوبی را برگزار کردیم. من پس از آن جلسه، با رییس فدراسیون نیز به مدت یک‌ ساعت گفت‌وگوی خصوصی داشتم و فکر می‌کنم نتایج روشنی داشت."

وینگادا ضمن ابراز خرسندی از دیدگاه‌های نزدیک او با مسئولان ورزشی ایران گفت: "من به شکل‌گیری یک توافق خوب با فدراسیون فوتبال ایران خوش‌بین هستم. رییس فدراسیون در بعضی از بخش‌ها تخفیف‌هایی را می‌خواست که نهایتا من آنها را پذیرفتم."

در صورتی که دو طرف بر سر همه جزئیات قرارداد به توافق برسند، وینگادا دو دستیار با خود به ایران خواهد آورد؛ یک مربی تمرین دهنده و یک مربی بدنساز.

عقد قرارداد رسمی احتمالا تا هفته دیگر و پس از فراهم کردن مقدمات کار و برنامه‌های تیم المپیک انجام خواهد شد.

نلو وینگادا سرمربی سابق تیم پرسپولیس، با پیشنهاد کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، از خرداد ۱۳۹۲ برای آماده سازی ایران در مقدماتی جام جهانی برزیل دستیار سرمربی شد.