اولین جام تبریزی‌ها با قهرمانی در جام حذفی

حق نشر عکس isna
Image caption تراکتورسازی تبریز با پیروزی مقابل مس کرمان برای اولین بار قهرمان جام حذفی ایران شد

تراکتورسازی تبریز در ورزشگاه باهنر کرمان با پیروزی یک بر صفر مقابل مس در فینال جام حذفی ایران، قهرمان این رقابت‌ها شد.

تراکتورسازی تبریز که هم اکنون با ۳۹ امتیاز در رده ششم جدول لیگ قرار دارد، با توجه به نتایج ضعیفی که در چند هفته اخیر لیگ به دست آورده، امید زیادی برای قهرمانی در این مسابقات ندارد.

اما این تیم با شکست فولاد خوزستان در مرحله نیمه نهایی جام حذفی و راهیابی به فینال این رقابت‌ها راه پیدا کرد، قهرمانی در لیگ جام حذفی تنها شانس کسب جام و کسب سهمیه لیگ قهرمانان آُسیا برای این تیم پرطرفدار تبریزی بود.

بازیکنان مس کرمان هم با اینکه در قعر جدول لیگ برتر ایران قرار گرفته، با توجه به داشتن امتیاز میزبانی امید زیادی داشتند که در پایان مسابقه جام قهرمانی را بالای سر ببرند. این تیم در مرحله نیمه نهایی جام حذفی دو بر یک استقلال تهران را شکست داد و حریف تراکتورسازی در دیدار فینال شد.

در نیمه اول بازی مس کرمان با فشار زیاد روی خط هافبک تراکتورسازی بازی را در اختیار داشت. این تیم در نیمه اول موقعیت‌های خوبی برای گلزنی روی دروازه تراکتور سازی تبریز به وجود آورد.

جدی ترین موقعیت گلزنی را در نیمه اول ادینهو مهاجم برزیلی مس روی دروازه تراکتورسازی تبریز ایجاد کرد؛ او در محوطه جریمه تراکتورسازی صاحب توپ شد و پس از کنترل با شوتی رو پا به سمت دروازه حامد لک دروازه‌بان تراکتورسازی زد که ضربه این بازیکن با بد شانسی به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد.

بازیکنان تهاجمی تراکتورسازی تبریز در نیمه اول مثل علی کریمی، سعید دقیقی و کریم انصاری فرد با توجه به فشار زیاد هافبک‌های مس کرمان نتوانستد فرصت خطرناکی روی دروازه مس کرمان ایجاد کنند.

در نیمه اول بازی با نتیجه بدون به پایان رسید. در نیمه دوم تیم تراکتورسازی با بهتر از مس کرمان آغاز کرد و در دقیقه ۵۱ روی حرکت انفرادی کریم انصاری فرد دروازه مس کرمان را باز کرد.

کریم انصاری فرد با جا گذاشتن مدافع مس کرمان وارد محوطه جریمه شد و پاس در عرضی را برای سعید دقیقی فرستاد، او هم با یک بغل پا تک گل بازی را وارد دروازه مس کرمان کرد.

پس از گل تراکتورسازی، بازیکنان مس برای زدن گل تساوی حملات زیادی روی دروازه تراکتورسازی طراحی کردند. اما بازیکنان این تیم با اینکه فرصت های خوبی برای گلزنی داشتند نتوانستند دروازه تیم میهمان را باز کنند.

فرزاد حسین خانی مدافع مس در دقیقه ۶۷ بازی موقعیت ایده آلی برای زدن گل مساوی داشت ولی شوت او از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از بالای دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.

در ادامه بازی ادینهو مهاجم برزیلی مس کرمان روی ارسال حسین خانی می توانست با ضربه سر دروازه تراکتور را باز کند ولی ضربه او با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

تراکتورسازی تبریز در دقایق پایانی بازی روی اشتباه شیث رضایی می‌توانست گل دوم را هم به مس کرمان بزند ولی کریم انصاری فرد نتوانست از این فرصت استفاده کند.

شاید بهترین موقعیت مس کرمان برای فرار از شکست در دقایق اضافه بازی به وجود آمد ولی احمد زنده روح در فاصله یک قدمی نتوانست دروازه را باز کند تا در نهایت تراکتورسازی برای اولین بار قهرمان جام حذفی ایران شود.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، هواداران تیم تراکتورسازی تبریز پس از قهرمانی تیم‌شان در جام حذفی در خیابان‌های تبریز مشغول جشن و پایکوبی هستند.

تونی اولیویرا سرمربی تراکتورسازی تبریز پس از قهرمانی این تیم گفته است:" خوشحالم که قهرمان شدیم. من این موفقیت را به هواداران خونگرم تراکتورسازی تقدیم می‌کنم که امروز هم ما را تنها نگذاشتند. هواداران‌مان این همه راه را آمدند تا از تیم‌شان حمایت کنند و من نیز این قهرمانی را به آن‌ها تقدیم می‌کنم."