لیگ برتر فوتبال ایران؛ فولاد به صدر بازگشت

حق نشر عکس Mehr

بازی های هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ایران آغاز شد و چهار بازی روز اول تنها یک برنده داشت. در مهمترین بازی امروز، نفت تهران مقابل فولاد خوزستان به نتیجه مساوی یک بر یک رضایت داد.

گل اول بازی امروز (یکشنبه ۲۷ بهمن - ۱۶ فوریه) را آرش افشین در دقیقه ۱۳ به ثمر رساند و فولاد را جلو انداخت. تنها ۱۲ دقیقه بعد ضربه پنالتی فرصت جبران را در اختیار بازیکنان نفت قرار داد که توسط رضا نوروزی در چارچوب دروازه فولاد نشست.

این بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید و فولاد را با ۵۱ امتیاز، صدر نشین جدول لیگ کرد؛ اما فاصله نزدیک استقلال و فولاد شرایط را برای صدر نشینی مجدد استقلال آسان می‌کند، اگر استقلال بازی این هفته خود را نبازد به صدر جدول برخواهد گشت.

نتیجه بازی امروز نفت را در رده سوم نگه داشت.

تنها برنده بازی‌های امروز، فجر سپاسی بود که مقابل ذوب آهن به میدان رفته بود. تک گل آرمان رضایی در دقیقه ۱۵ سه امتیاز این بازی را نصیب فجر کرد و این تیم را با ۲۴ امتیاز بالای ذوب آهن ۲۳ امتیازی قرار داد.

هرچند که هر دو تیم در منطقه خطر جدول لیگ قرار دارند و اگر به همین منوال پیش بروند، ذوب آهن و فجر از شرکت در فصل آینده لیگ برتر محروم خواهند شد.

در اهواز تیم‌های استقلال خوزستان و داماش گیلان مقابل هم قرار گرفتند. این بازی که تا اواخر نیمه دوم بدون گل در جریان بود، در نهایت با نتیجه مساوی یک - یک به آخر رسید.

گل اول بازی را امین متوسل زاده در دقیقه ۷۹ برای نفت زد، اما تنها شش دقیقه بعد موسی کولیبالی با باز کردن دروازه میزبان نتیجه بازی را به تساوی کشاند.

در کرج سایپا و گسترش فولاد مقابل هم قرار گرفتند. این بازی هم با نتیجه مساوی یک - یک به آخر رسید.

امین موسوی در دقیقه ۵۳ بازی دروازه سایپا را باز کرد و در دقیقه ۷۱ هم کاوه رضایی برای گسترش فولاد گلزنی کرد.

چهار بازی‌ باقیمانده از هفته جاری در روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه انجام خواهد شد.