اسکی‌باز ایرانی در دیزین به کما رفت

حق نشر عکس www.dizinpad.com
Image caption پیست بین المللی اسکی دیزین

نوید شاهسوندی، اسکی‌باز ۲۸ ساله ایرانی، در پیست اسکی دیزین دچار حادثه شد و به کما رفت. آقای شاهسوندی که عضو تیم اسکی "هایپ" است در بخش نمایشی این ورزش فعالیت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران که خبر این حادثه را امروز (دوشنبه ۱۷فوریه، ۲۸ بهمن) منتشر کرده‌اند، این سانحه روز پنجشنبه گذشته (۱۳ فوریه، ۲۴ بهمن) اتفاق افتاده است.

بر اساس همین گزارشها آقای شاهسوندی در زمان حادثه به "پایه بتونی کابین" برخورد می‌کند، و از ناحیه دست، پا، سر و لگن دچار شکستگی می‌شود.

به نقل از همراه آقای شاهسوندی گزارش شده است که این اسکی‌باز پس از حادثه دچار ایست قلبی می‌شود، اما به کمک یک پزشک که برای اسکی کردن در پیست حضور داشته، قلب او دوباره به تپش می‌افتد.

این اسکی باز ایرانی، سپس توسط هلیکوپتر به بیمارستان "امام خمینی" تهران منتقل می‌شود، اما در نهایت به خواست خانواده‌اش به بیمارستان "پارس" انتقال داده شده است.

همراه آقای شاهسوندی از کمبود امکانات پزشکی در پیست دیزین و به طور کل از عدم حضور پزشکان متخصص در پیستهای اسکی انتقاد کرده است.

این همراه اسکی‌باز سانحه دیده در عین حال از عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط آقای شاهسوندی خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، (ایرنا)، محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان ایران به مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی دستور تحقیق در مورد علت این حادثه را داده است و از لطفعلی پورزند، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی خواسته است تا "هرگونه همکاری و حمایت را برای بهبود روند درمانی این اسکی‌باز انجام دهند."

این خبر در حالی چهار روز بعد از زمان حادثه منتشر می‌شود که وبسایت رسمی پیست دیزین تا زمان انتشار این خبر هیچ اشاره‌ای به این اتفاق نکرده است.

مدیریت و بهره برداری پیست اسکی دیزین در اختیار شرکت "بام پاد" است.

ایرنا به نقل از مصطفی مدبر، مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، نوشت که به عنوان نهاد مسئول، در حال پیگیری این موضوع هستند و به زودی گزارش نهایی تحقیقات پیرامون این اتفاق را منتشر خواهند کرد.