پیروزی بارسلونا مقابل منچسترسیتی ده نفره

حق نشر عکس Getty
Image caption مسی اولین گل بارسلونا را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند

بارسلونا در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا دو بر صفر در ورزشگاه اتحاد منچسترسیتی را شکست داد.

هر دو گل بارسلونا در نیمه دوم بازی وارد دروازه تیم میزبان شد؛ لیونل مسی از روی نقطه پنالتی گل زد و دنی آلوز در دقیقه ۹۰ بازی.

منچسترسیتی پس از پیروزی دو بر صفر مقابل چلسی در جام حذفی انگلستان، امید زیادی برای پیروزی در بازی خانگی مقابل بارسلونا داشت.

آبی آسمانی‌‌های منچسترسیتی که در حال حاضر با اختلاف دو امتیاز نسبت به چلسی در رده سوم جدول لیگ برتر قرار دارند با فشار زیاد روی خط هافبک بارسلونا قصد داشتند با ضد حمله سریع روی دروازه آبی اناری پوشان بارسلونا موقعیت گل ایجاد کنند.

مانوئل پلگرینی که از شکست خانگی مقابل بایرن مونیخ در مرحله گروهی درس گرفته بود از یک مهاجم یعنی آلوارو نگردو در ترکیب منچسترسیتی استفاده کرده بود.

دروازه منچسترستی در همان نیمه اول روی شوت از راه دور ژاوی تهدید شد ولی دروازه‌بان ملی پوش تیم ملی انگلستان با واکنشی به موقع توپ را دفع کرد.

منچسترسیتی در نیمه اول دوبار روی حرکات و قدرت بدنی نگردو فرصت باز کردن دروازه بارسلونا را داشت که نتوانست از آن استفاده کند. ضربه کاشته داوید سیلوا و دخالت نگردو روی خط دروازه بارسلونا با دخالت دروازه‌بان بارسلونا برای منچستر سیتی بی‌حاصل ماند.

نیمه اول بازی بدون اینکه دو تیم موقعیت جدی دیگری روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند، بدون گل به پایان رسید ولی نه دقیقه پس از شروع نیمه دوم بازی بارسلونا با گل مسی یک بر صفر از حریف خود پیش افتاد.

در دقیقه ۵۴ بازی پاس عالی اینیستا در عمق به مسی با تکل مارتین دمیکلیس مدافع همراه شد، داور مدافع منچسترسیتی را با کارت قرمز مستقیم اخراج و به نفع بارسلونا اعلام پنالتی کرد.

لیونل مسی با فریب "جو هارت" دروازه‌بان منچسترسیتی پنالتی را بر خلاف جهت حرکت هارت وارد دروازه تیم میزبان کرد.

پیش از حرکت لیونل مسی، بازیکنان منچسترسیتی معتقد بودند که روی خسوس ناواس خطا صورت گرفته است.

پس از این گل مربی شیلیایی منچسترسیتی با آوردن جولین لسکات و سمیر نصری به جای الکساندر کولروف و خسوس ناواس سعی داشت اختلاف حداقلی را با بارسلونا حفظ کند.

در سوی دیگر بارسلونا با یک بازیکن بیشتر بازی را در اختیار گرفت و دنی آلوز با نفوذ از کناره زمین از زاویه بسته ضربه‌ای به سمت دروازه جو هارت زد که با فاصله‌ کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

منچسترسیتی که با وجود ده نفره بودن سعی داشت گل تساوی را به ثمر برساند، در دقایق پایانی بازی صاحب موقعیت خوبی شد ولی ضربه سر سیلوا از داخل محوطه جریمه را ویکتور والدز دروازه‌بان بارسلونا در اختیار گرفت.

امیدهای منچسترسیتی برای جبران باخت یک بر صفر در بازی برگشت با گل دقیقه ۹۰ دنی آلوز کم‌رنگ‌تر شد.

بارسلونا که در این بازی مانند همیشه نبود، توانست دو بر صفر منچسترسیتی را دو بر صفر در ورزشگاه اتحاد شکست دهد.

در دیگر بازی امشب مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، پاری سن ژرمن چهار بر صفر بایرلورکوزن را در خانه‌اش شکست داد.

مطالب مرتبط