ویولنیست اسکی باز المپیک: من یک زن دیوانه ام

حق نشر عکس Reuters
Image caption بیش از ده میلیون از آلبوم‌های موسیقی ونسا مائه در سراسر جهان به فروش رفته است

ونسا مائه ویولنیست و اسکی باز تایلندی، پس از شرکت در مسابقات مارپیچ بزرگ المپیک سوچی با ابراز خوشحالی از حضور در المپیک، خود را یک "زن دیوانه مسن" خطاب کرد.

این موسیقی‌دان که بیش از ۱۰ میلیون آلبوم در سراسر جهان فروخته، که به‌عنوان نماینده تایلند در مسابقات مارپیچ بزرگ شرکت کرد، در میان ۶۷ نفر، نفر آخر شد.

ونسا مائه که شهروند بریتانیا است و با استفاده از نام خانوادگی پدرش در این مسابقات شرکت کرده بود، ۵۰ ثانیه نسبت به برنده مدال طلا دیرتر از خط پایان عبور کرد.

او پس از پایان مسابقه گفت: " تجربه حضور در اینجا بی نظیر بود. در این جا از یک سو بهترین اسکی‌بازهای دنیا حضور دارند و از طرف دیگر زن پیر مسنی مثل من تلاش می‌کند که این ورزش را انجام دهند."

این اسکی باز ۳۵ ساله، تنها شش ماه پیش از آغاز رقابت‌های المپیک زمستانی تمرینات آماده‌سازی خود را آغاز کرد و موفق شد به المپیک زمستانی سوچی راه پیدا کند.

او درباره زمانی که در مسابقات مارپیچ بزرگ به جا گذاشت گفت: "با توجه به تمرینات کم و همچنین سن بالا، خوشحالم که این مسابقه را به پایان بردم."

ونسا مائه در دور اول، با زمان یک دقیقه و ۴۴ ثانیه از خط پایان عبور کرد در رده هفتاد و چهارم قرار گرفت، او در دور دوم دو ثانیه زودتر از دور اول از خط پایان عبور کرد و رتبه شصت و هفتم را به دست آورد.

او درباره تجربه شرکت در المیپک گفت: "تجربه بسیار شیرینی بود، تماشاگران، فضا و مردمی که فریاد می‌زدند: 'ونسا برو'، همه بی نظیر بود. می‌خواهم برگردم و از به آنها بگویم: متشکرم."

وی افزود: "من آدمی خجالتی هستم و در این مدت که در غذاخوری و یا جاهای دیگر با این اسکی‌بازهای حرفه ‌ای برخورد داشتم آنها برخورد گرمی با من داشتند. با هم درباره موضوعات مختلف از جمله موسیقی و ورزش صحبت کردم."

ونسا مائه متولد سنگاپور از مادری چینی و پدری تایلندی است اما این او در شهر لندن بزرگ شده و هم اکنون در سوئیس زندگی می‌کند.