ایران میزبان رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی شد

حق نشر عکس AP
Image caption تیم کشتی فرنگی روسیه در آخرین دوره مسابقات جهانی در تهران قهرمان این رقابت‌ها شد

سی و دومین دوره مسابقات جهان کشتی فرنگی سال آینده در تهران برگزار خواهد شد. به گزارش سایت فدراسیون کشتی ایران، پس از رایزنی مقامات این فدراسیون با فدراسیون بین المللی کشتی (فیلا)، میزبانی رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۴ به ایران واگذار شد.

این مسابقات در روزهای ۱۵ و ۱۶ مه (۲۵ و ۲۶ خرداد سال آینده) در تهران برگزار خواهد شد. ایران پیش از این سه بار و در سال های ۱۹۹۷، ۲۰۱۳ و ۲۰۰۵ میزبان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان بوده است.

علیرضا رضایی سخنگوی فدراسیون کشتی ایران در گفتگویی درباره انتخاب ایران به عنوان میزبان مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی جهان در سال آینده گفت: "از مدتی قبل به دنبال میزبانی جام جهانی بودیم... با به تعویق افتادن جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۴ که قرار بود به میزبانی روسیه برگزار شود، رسول خادم با لالوویچ رئیس فیلا رایزنی کرد و میزبانی این رقابت‌ها به ایران رسید."

سخنگوی فدراسیون کشتی درباره آمادگی ایران برای میزبانی این رقبات‌ها گفته است: "ما همیشه میزبان‌های خوبی بوده‌ایم و برگزاری رقابت‌های یادگار امام و جام تختی نشان داد که می‌توانیم به خوبی از پس میزبانی رقابت‌های بین‌المللی بربیاییم."

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در سه دوره گذشته‌ای که میزبان این رقابت‌ها بوده نتوانسته قهرمان شود ولی از سال ۲۰۱۰ سه سال پشت سرهم در مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی در ایروان ارمنستان، مینسک بلاروس و سارانسک روسیه قهرمان جهان شده است.

پیش از این قرار بود این مسابقات در اواخر بهمن ماه در شهر تیومن روسیه برگزار شود ولی به علت اختلاف میان فیلا و روسیه بر سر زمان برگزاری مسابقات، میزبانی روسیه منتفی شد.

با توافق فدراسیون بین المللی کشتی برای میزبانی مسابقات جهانی کشتی فرنگی در سال آینده، ایران برای دومین بار پیاپی میزبان این رقابت‌ها خواهد بود.