شکست سنگین استقلال تهران در مقابل ملوان

حق نشر عکس isna
Image caption استقلال با شکست چهار بر دو مقابل ملوان شانس قرار گرفتن در صدر جدول را از دست داد

استقلال تهران در ادامه بازی‌های هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ایران، چهار بر دو در مقابل ملوان بندر انزلی شکست خورد و فرصت صعود به رده اول جدول لیگ برتر را از دست داد.

آبی پوشان استقلال تهران در حالی که هفته پیش با پیروزی مقابل سایپا هم امتیاز با فولاد در بالای جدول قرار گرفته بودند، با توجه به تساوی ۱-۱ نفت تهران و فولاد خوزستان، این فرصت را داشتند که با پیروزی مقابل ملوان به صدر جدول صعود کنند.

بازیکنان ملوان از همان دقایق ابتدایی بازی با در اختیار داشتن توپ و پاس‌های کوتاه روی دروازه استقلال حمله کردند.

ملوان خیلی زود توانست دروازه استقلال را در دقایق ابتدایی مسابقه باز کند؛ ضربه کاشته پشت محوطه جریمه را جلال رافخایی به سمت دروازه مهدی رحمتی شوت کرد، دفع ناقص دروازه‌بان استقلال باعث شد توپ برگشتی در جلوی دروازه به سیامک کوروشی برسد و او هم با یک بغل پا گل اول ملوان را وارد دروازه استقلال کرد.

استقلال در نیمه اول نتوانست موقعیت خطرناکی را روی دروازه ملوان ایجاد کند، غیبت خسرو حیدری و آندرنیک تیموریان باعث شده بود که این تیم در خط میانی هماهنگی لازم را نداشته باشد.

در دقیقه ۳۸ بازی، تنها فرصت گل استقلال در نیمه اول روی یک ضربه کاشته ایجاد شد، اما ضربه سر محمد قاضی روی ارسال هاشم بیک زاده را دروازه‌بان ملوان به راحتی در اختیار گرفت.

نیمه اول بازی با نتیجه دو بر صفر به نفع ملوان به پایان رسید، سپیدپوشان سه دقیقه پس از آغاز نیمه دوم بار دیگر دروازه استقلال را باز کردند.

نفوذ امیرحسین فشنگچی به داخل محوطه جریمه استقلال در دقیقه ۴۷ مسابقه با پاس رو به بیرون او همراه شد، شاهین ثاقبی روی پاس فشنگچی با یک بغل پا دروازه استقلال را برای بار سوم باز کرد.

پس از گل سوم ملوان، استقلال بازی را تا حدودی در دست گرفت و توانست در دقیقه ۵۲ یکی از گل‌های خورده را جبران کند؛ محمد قاضی از پشت محوطه جریمه با شوتی دقیق دروازه ملوان را باز کرد.

اما تنها یک دقیقه پس از گل محمد قاضی که استقلالی ها را به تغییر نتیجه امیدوار کرده بود، مهدی دغاغله با ضربه سری عالی چهارمین گل ملوان در این بازی را به ثمر رساند.

هر دو تیم در ادامه بازی می‌توانستند تعداد گل‌ها این بازی را بیشتر کنند ولی واکنش‌های دروازه‌بانان دو تیم و بی دقتی مهاجمان مانع از باز شدن دروازه‌ها شد.

حنیف عمران زاده در دقایق اضافه بازی گل دوم استقلال را به ثمر رساند و بازی با نتیجه چهار بر دو به نفع ملوان به پایان رسید.

با توجه به باخت استقلال و تساوی نفت و فولاد در این هفته رقابت پنج تیم فولاد خوزستان، استقلال، نفت، سپاهان و پرسپولیس برای کسب قهرمانی در سه هفته باقیمانده لیگ حساس تر خواهد شد.

بازی‌های هفته بیست و هفتم لیگ برتر ایران، پنج‌شنبه و جمعه ادامه دارد، در مهمترین بازی‌ها مس و سپاهان در کرمان، تراکتورسازی و راه‌آهن در تبریز و پرسپولیس و صبای قم در تهران با هم بازی خواهند کرد.