مقام‌های ۵۱ و ۵۵ اسکی بازان ایرانی در اسکی مارپیچ بزرگ المپیک سوچی

حق نشر عکس Getty
Image caption محمد کیادربندسری در مسابقات اسکی مارپیچ پنجاه و یکم شد

محمد کیادربندسری و حسین ساوه شمشکی دو نماینده ایران در رشته اسکی مارپیچ آلپاین در پایان دو دور به ترتیب به مقام‌های ۵۱ و ۵۵ دست یافتند.

رقابت‌های اسکی مارپیچ بزرک با شرکت ۱۰۹ اسکی باز از ۵۵ کشور جهان برگزار شد که تد لیگتی، اسکی باز آمریکایی با زمان یک دقیقه و ۲۱ ثانیه و هشت صدم ثانیه مدال طلای این رشته را از آن خود کرد و دو اسکی باز فرانسوی در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

حسن ساوه شمشکی در گفتگویی درباره این مسابقه گفت: "در مارپیچ بزرگ ۹ ثانیه رکوردم را بهبود بخشیدم و از این قضیه راضی ام. البته برف پیست شل بود و همین باعث شد تا کمتر ریسک کنیم و مراقب باشیم تا به خط پایان برسیم".

هر دو نماینده ایران نسبت به المپیک ونکوور کانادا نتیجه بهتری کسب کردند.

محمد کیادربندسری سه ثانیه زودتر نسبت به ونکوور از پایان عبور کرد و حسین ساوه شمشکی هم با ۹ ثانیه کاهش زمان در جایگاه پنجاه و پنجم قرار گرفت.

محمدکیادربندسری هم درباره این مسابقه گفت: "با توجه به بارش برف و گرم شدن دمای برف وضعیت برف در این مسابقه تغییر کرد. برای ما که رسیدن به المپیک خیلی سخت است شرایط به گونه ای بود که باید ریسک می کردیم تا اوت نکنیم. می توانستم ۲ ثانیه بهتر اسکی کنم. ضمن اینکه اگر مسابقه ۱۰ مانش بود در مانش دهم من با نفر اول شاید ۳ ثانیه اختلاف داشتم."

در این مسابقات ۲۷ اسکی باز به دلایل مختلف نتوانستند دو مرحله اسکی مارپیچ را به پایان برند.