شکست آرسنال ده نفره مقابل بایرن مونیخ

حق نشر عکس AP

بایرن مونیخ قهرمان لیگ قهرمانان اروپا، همانند فصل گذشته این رقابت‌ها، در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی با دو گل تیم انگلیسی آرسنال را در ورزشگاه امارات لندن شکست داد.

بازیکنان پپ گواردیولا که در راه قهرمانی دوباره در لیگ قهرمانان هستند، در صورت تکرار این عنوان به اولین تیمی تبدیل خواهند شد که دو بار پشت سر هم در لیگ قهرمانان اروپا جام را بالای سر برده است.

بایرن مونیخ آلمان، در این بازی با گل‌های تونی کروس و توماس مولر در نیمه دوم، موفق شد بازی رفت را دو بر صفر مقابل آرسنال پیروز شود.

بازیکنان آرسن ونگر در شبی که مسعود اوزیل در دقایق ابتدایی نتوانست ضربه پنالتی را گل کند و ویشخ شزنی دروازه‌بان این تیم در برخورد با آرین روبن در دقیقه ۳۵ بازی اخراج شد نتواستند مانع از پیروزی بایرن شوند.

همزمان، داوید آلابا مدافع بایرن هم مانند مسعود اوزیل نتوانست ضربه پنالتی این تیم را در نیمه اول تبدیل به گل کند و ضربه این بازیکن با برخورد به تیرک عمودی دروازه به بیرون رفت.

با شروع نیمه دوم آرسنال ۱۰ نفره نتوانست در مقابل حملات همه جانبه بایرن مقاومت کند و تونی کروس در دقیقه ۵۴ بازی با ضربه فنی از پشت محوطه جریمه دروازه تیم میزبان را باز کرد.

آرسنال با یک بازیکن کمتر در حالی که موفق شده بود حملات بایرن مونیخ را در نیمه دوم دفع کند دو دقیقه مانده به پایان بازی گل دوم را روی ضربه سر توماس مولر دریافت کرد.

آرسنال سال گذشته موفق شد در مرحله برگشت یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا دو بر صفر بایرن مونیخ را در ورزشگاه آلیانس آرنا شکست دهد ولی در این فصل و با هدایت پپ گواردیولا به نظر نمی‌رسد آنها شانسی برای شکست بایرن در ورزشگاه خانگی خودشان داشته باشند.

حضور یحیی سونگو مهاجم فرانسوی و جوان به جای اولیور ژیرو در ترکیب اولیه آرسنال یکی از نکاتی بود که باعث تعجب بسیاری از هواداران این تیم پیش از آغاز بازی شد ولی مهاجم جوان آرسنال در نیم ساعت ابتدای بازی عملکرد بسیار خوبی داشت.

بایرن پس از ده نفره شدن آرسنال با در اختیار گرفتن کامل بازی، شرایط را برای تیم میزبان سخت کرد. بازیکنان گواردیولا با زدن دو گل در نیمه دوم در ورزشگاه امارات کار راحتی برای بازی برگشت در پیش دارند.

در دیگر بازی امشب در ورزشگاه سن سیروی میلان، آتلتیکو مادرید با تک گل دقایق پایانی دیگو کوستا آث میلان را شکست داد.

در صورت راهیابی آتلتیکو مادرید به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا این تیم برای اولین بار از سال ۱۹۹۷ موفق به صعود به این مرحله خواهد شد.

دیگر بازی های مرحله یک هشتم نهایی سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط