اهدای اعضای اسکی‌باز ایرانی پس از مرگ مغزی

حق نشر عکس www.dizinpad.com

پس از اعلام مرگ مغزی نوید شاهسوندی، اسکی‌باز ایرانی که هفته گذشته در پیست دیزین مصدوم شد، با رضایت پدر او اعضای بدنش برای پیوند به بیماران اهدا شد.

نوید شاهسوندی عضو تیم اسکی "هایپ" بود و در بخش نمایشی این ورزش فعالیت می‌کرد.

آقای شاهسوندی پنجشنبه هفته گذشته، (۲۴ بهمن، ۱۳ فوریه) به "پایه بتونی کابین" برخورد کرد و از ناحیه دست، پا، سر و لگن دچار شکستگی شد.

حق نشر عکس ISNA
Image caption نوید شاهسوندی، اسکی‌باز، در رشته اسنوبورد فعال بود

این اسکی‌باز پس از حادثه دچار ایست قلبی شد، اما به کمک یک پزشک که برای اسکی کردن در پیست حضور داشته، قلب او دوباره به تپش افتاد.

خبر به کما رفتن نوید شاهسوندی چهار روز بعد از حادثه در خبرگزاری‌های رسمی ایران منتشر شد.

همراه آقای شاهسوندی، در مصاحبه با خبرگزاری‌ها، از کمبود امکانات پزشکی در پیست دیزین و به طور کل از عدم حضور پزشکان متخصص در پیست‌های اسکی انتقاد کرده بود.

او در عین حال گفته بود که نوید شاهسوندی در حالی دچار این حادثه شد که کلاه ایمنی به سر نداشت.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، (ایرنا)، محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان ایران به مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی دستور تحقیق در مورد علت این حادثه را داده بود و از لطفعلی پورزند، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی خواسته بود تا "هرگونه همکاری و حمایت را برای بهبود روند درمانی این اسکی‌باز انجام دهند."

بعد از به کما رفتن نوید شاهسوندی، ایرنا به نقل از مصطفی مدبر، مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، نوشت که این شرکت به عنوان نهاد مسئول در حال پیگیری موضوع است و به زودی گزارش نهایی تحقیقات پیرامون این اتفاق را منتشر خواهند کرد.

وبسایت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن به نقل از مدیر پیست دیزین نوشت: "نوید شاهسوندی در خارج از مسیر اصلی پیست دچار حادثه شده است."

این سایت همچنین به نقل از رضا دوستی، مدیر مجموعه‌های اسکی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، نوشت: "موضوع آسیب دیدگی شاهسوندی همچنان از طریق این شرکت درحال پیگیری است."

مطالب مرتبط