پیروزی دشوار لیورپول مقابل سوانزی و باخت تاتنهام در خانه نوریچ

حق نشر عکس Getty
Image caption جوردن هندرسون گل چهارم لیورپول را وارد درواره سوانزی کرد

لیورپول در ادامه باز‌ی‌های هفته بیست و هفتم لیگ برتر انگلستان در یک بازی پر گل چهار بر سه سوانزی را در ورزشگاه آنفلید شکست داد و تاتنهام با شکست یک بر صفر مقابل نوریچ اختلاف امتیازش با سرخ پوشان لیورپول به شش امتیاز رسید.

تیم میزبان در یک بازی پرگل و نزدیک، موفق شد چهار بر سه سوانزی را در ورزشگاه آنفلید شکست دهد. سرخ پوشان میزبان با کسب سه امتیاز این بازی جای خود را در رتبه چهارم جدول محکم کردند.

دنیل استورج در دقیقه ۲ و جوردن هندرسون در دقیقه ۲۰ بازی لیورپول را دو بر صفر پیش انداختند اما سه دقیقه پس از گل دوم لیورپول جانجو شلویی بازیکن سوانزی با ضربه فنی از پشت محوطه جریمه نتیجه را دو بر یک کرد.

ویلفرد بونی مهاجم ساحل عاجی سوانزی در دقیقه ۲۷ بازی روی ارسال جاناتان دی گوزمان نتیجه بازی را ۲-۲ مساوی کرد.

لیورپول اما ده دقیقه پیش از پایان بازی در نیمه اول بار دیگر از حریف خود پیش افتاد. پاس فلیپ کوتینو به لوئیز سوارز با سانتر دقیق او همراه شد و دنیل استورج با ضربه سر دروازه سوانزی را برای بار سوم باز کرد.

سرخ پوشان لیورپول نیمه اول بازی را سه بر دو به پایان بردند ولی دو دقیقه پس از آغاز نیمه دوم سوانزی بار دیگر نتیجه را به تساوی کشاند.سوانزی در دقیقه ۴۷ مسابقه، روی خطای مارتین اسکرتل روی ویلفرد بونی صاحب پنالتی شد و مهاجم سوانزی توپ را تبدیل به گل سوم این تیم کرد.

هر دو تیم در ادامه مسابقه فرصت‌های مناسبی برای تغییر نتیجه بازی داشتند ولی پانزده دقیقه مانده به پایان بازی جوردن هندرسون دومین گل خود و چهارمین گل لیورپول را به ثمر رساند.

لیورپول در پایان توانست در یک بازی پرگل، ۴ بر ۳ سوانزی را در ورزشگاه آنفلید شکست دهد. سوانزی پس از این بازی با ۲۸ امتیاز در رده دوازدهم جدول قرار دارد.

تیم میزبان با این پیروزی اختلاف امتیاز خود با چلسی صدرنشین لیگ را به چهار امتیاز رساند. خط حمله لیورپول با عملکرد بی‌نظیر خود بار دیگر اشتباهات خطی دفاعی را بی اثر کرد.

لیورپول تا اینجای فصل لیگ برتر با زدن هفتاد گل صاحب بهترین خط حمله است ولی این تیم در دفاع با دریافت ۳۵ گل عملکرد مناسبی نداشته.

در دیگر بازی‌های امروز نیوکاسل پس از سه باخت متوالی، آستون ویلا را با تک گل دقایق اضافه لوک رمی شکست داد. نیوکاسل با این پیروزی ۴۰ امتیازی شد و پس از اورتون در رده هشتم جدول قرار گرفت.

در آخرین بازی این هفته، تاتنهام میهمان نوریچ بود، تیم میزبان با تک گل رابرت اسنودگراس توانست تاتنهام را مغلوب کند. اختلاف امتیاز تاتنهام با تیم چهارم جدول یعنی لیورپول، پس از شکست مقابل نوریچ به شش امتیاز رسید.

چلسی در پایان هفته بیست و هفتم لیگ برتر انگلستان با ۶۰ امتیاز در رتبه اول، آرسنال با ۵۹ امتیاز در رتبه دوم و منچسترسیتی با ۵۷ امتیاز و یک بازی کمتر در رده سوم قرار دارند.