سری آ؛ پیروزی یوونتوس در داربی تورین

حق نشر عکس AFP
Image caption کارلوس ته‌وز چهاردهمین گل خود را در سری آ به ثمر رساند

هفته ۲۵ فوتبال ایتالیا شاهد برگزاری داربی شهر تورین بود. در این دیدار یوونتوس، صدرنشین جدول سری آ، میزبان تیم همشری‌اش تورینو بود.

با وجود اینکه یوونتوس اکثر مالکیت توپ را در اختیار داشت، اما دفاع منسجم تورینو مانع از این شد که تیم میزبان بتواند موقعیت‌های خطرناکی را فراهم سازد.

در دقیقه ۳۰ نیمه اول، کارلوس ته‌وز، مهاجم سابق منچستر سیتی، تنها گل بازی را به ثمر رساند. ستاره آرژانتینی یوونتوس در حالی که پشتش به دروازه بود، توپ ارسالی کوادوا آساموا از سمت چپ را کنترل کرد، و در حرکتی دیدنی بعد از چرخیدن توپ با ضربه‌ای محکم توپ را راهی دروازه دنیه‌له پادلی کرد.

تورینو که سال ۱۹۹۵ 'بانوی پیر' را شکست نداده است، بیشتر بازی را در نیمه خود، بدون توپ و به دفاع کردن سپری کرد. در دقایق آخر بازی، 'ایل تورو' خواستار اهدای ضربه پنالتی علیه یوونتوس برای خطای آندره‌آ پیرلو، بازیکن باتجربه توونتوس، روی عمر القدوری بودند، اما داور بازی پنالتی اعلام نکرد تا شاگردان آنتونیو کونته هفدمین پیروزی متوالی خود را به دست آورند.

پس از این شکست تورینو با ۳۶ امتیاز از ۲۵ بازی در رده هشتم سری آ قرار دارد. یوونتوس با ۶۶ امتیاز صدر نشین جدول است.

سه امتیاز برای 'جیالوروسی' در بولونیا

حق نشر عکس AFP
Image caption نیانگولان اولین گل خود را برای رم به ثمر رساند

آ اس رم، نزدیک‌ترین رقیب یوونتوس، هم موفق شد با غلبه بر بولونیا با نتیجه ۰-۱ صاحب هر سه امتیاز بازی شود، تا فاصله‌اش با یوونتوس را حفظ کند.

رادیا نیانگولان، بازیکن بلژیکی آ اس رم، در دقیقه ۳۷ سانتر میرالم پیانیچ را از فاصله نزدیک راهی دروزاه بولونیا کند.

در یک دیدار کم اتفاق، تنها موقعیت حساس دیگر بازی نصیب ماتیا دسترو، مهاجم ایتالیایی 'جیالوروسی' شد. ضربه او پس از برخورد به هر دو تیر عمودی در نهایت وارد دروازه نشد.

آ اس رم با ۵۷ امتیاز و یک بازی کم‌تر از یوونتوس در رتبه دوم سری آ قرار دارد. پس از این شکست بولونیا با ۲۱ امتیاز از ۲۵ بازی، در رده ۱۷ جدول قرار دارد.

ناپولی، تیم سول جدول، که ۷ امتیاز از رم عقب است، دوشنبه شب به دیدار جنوا خواهد رفت.

پیروزی آث میلان با گل‌زنی تازه‌واردها

حق نشر عکس Getty Images
Image caption عادل تاعرابت در سه بازی برای آث میلان دو گل زده

در یکی از مهم‌ترین بازی‌های این هفته، آث میلان مهمان سمپدوریا در استادیوم لویجی فراریس بود. عادل تاعرابت، بازیکن سابق فولام، که در اولین بازی خود پس از پیوستن به راه‌راه‌پوشان میلانی برای تیم جدیدش گل زده بود، موفق شد در این بازی هم گل به ثمر برساند.

در دقیقه ۱۲ بازی، ضربه سر مهاجم مراکشی تیم آث میلان از سانتر کیسوکه هوندا، بازیکن ژاپنی میلانی‌ها، توسط دروازه‌بان 'لا سمپ' دفع شد، اما تاعرابت موفق شد که توپ برگشتی را وارد دروازه سپدرویا کند.

زننده گل اول، در دقیقه ۷۲ سازنده گل دوم آث میلان شد. بازیکن سابق فولام کرنر کوتاه هوندا را به درون محوطه جریمه تیم میزبان فرستاد، و عادل رامی، مدافع فرانسوی میلانی‌ها، با ضربه سر تور دروازه سمپدوریا را به لرزه در آورد.

رامی، مدافع سابق والنسیا، همانند تاعرابت در ماه ژانویه به آث میلان پیوست. پس از این پیروزی آث میلان به نیمه اول جدول سری آ صعود کرد. این تیم با ۳۵ امتیاز از ۲۵ بازی در رده نهم جدول قرار دارد. سمپدوریا با ۷ امتیاز کم‌تر سیزدهم است.

اینتر میلان، رقیب هم‌شهری آث میلان، در استادیوم سن سیرو با کالیاری ۱-۱ به تساوی رسید. کالیاری که همچنان به دنبال کسب اولین پیروزی خود دور از خانه است، دقایقی قبل از پایان نیمه اول، پس از برخورد توپ با دست خوان جیسوس، مدافع برزیلی اینتر، صاحب ضربه پنالتی شد. مارسیسو پنیلا، مهاجم اهل شیلی، هم از روی نقطه پنالتی دروزاه اینتر میلان را فتح کرد.

لحظاتی پس از آغاز نیمه دوم، اینتر میلان گل کالیاری را پاسخ داد. سانتر یوتو ناگاتومو، مدافع ژاپنی اینتر، مائورو ایکاردی را پیدا کرد و به ضربه سر توپ را به رولاندو رساند تا این بازیکن پرتغالی از فاصله‌ای نزدیک توپ را راهی دروازه کالیاری کند.

با این تساوی، اینتر میلان با ۴۰ امتیاز از ۲۵ بازی در رده پنجم جدول قرار دارد. کالیاری نیز با ۲۵ امتیاز پانزدهم است.

مطالب مرتبط