تاکید بارسلونا بر عدم تقلب مالیاتی پس از پرداخت ۱۳ میلیون یورو مالیات

حق نشر عکس AFP
Image caption نیمار در تابستان سال ۲۰۱۳ از باشگاه سانتوس برزیل به بارسلونا پیوست

باشگاه بارسلونا پس از متهم شدن به تقلب مالیاتی در مورد پرونده انتقال نیمار، بیش از ۱۳ میلیون یورو به مقامات اسپانیایی پرداخت کرد.

با وجود این حکم مقامات باشگاه قهرمان فصل پیش اسپانیا تاکید کرده‌اند که در رابطه به پرونده انتقال نیمار به بارسلونا خلاف قانون عمل نکرده‌اند.

در بیانیه‌ای که باشگاه بارسلونا در این رابطه صادر کرده آمده است: "هدف ما این است که تفسیری نهایی که همه روایت‌ها در مورد قرارداد نیمار را در بر می‌گیرد داشته باشیم."

باشگاه بارسلونا در تابستان برای به خدمت گرفتن نیمار بیش از ۴۸ میلیون پوند به باشگاه سانتوس پرداخت کرد این درحالی است که این باشگاه برزیلی تنها ۳۴ میلیون پوند از این مبلغ را دریافت کرده است.

ساندرو راسل رئیس باشگاه بارسلونا ماه گذشته به دلیل اتهامات مختلف درباره حیف و میل کردن منابع مالی از سمت خود کناره‌گیری کرد.

باشگاه بارسلونا در زمان انتقال نیمار اعلام کرد که برای به خدمت گرفتن این بازیکن ۵۷ میلیون یورو پرداخت کرده اما این تنها مبلغ مورد ادعای باشگاه بارسلونا بود، اگر دیگر قراردادهایی که همزمان با انتقال نیمار منعقد شد را با رقم اعلام شده باشگاه اضافه کنیم، رقم نهایی انتقال این بازیکن بسیار بیش از رقم اعلام شده خواهد بود.

هفته گذشته قاضی این پرونده با تاکید بر اینکه شواهد کافی علیه بارسلونا وجود دارد، دستور به ادامه تحقیقات درباره انتقال نیمار به بارسلونا را صادر کرد.

در ادامه بیانه باشگاه بارسلونا آمده است: " هیئت مدیره باشگاه هرگونه تخلف مالیاتی در ارتباط با تعهدات مالی به خدمت گرفتن نیمار را کاملا رد می‌کند.

باشگاه بارسلونا برای دفاع و نام پرسابقه این باشگاه، با ارایه یک تفسیر نهایی از میزان مبلغ نهایی و دقیق مالیاتی که باید در قبال به خدمت گرفتن بازیکن پرداخت شود، به صورت دواطلبانه اظهارنامه مالیاتی این باشگاه که ۱۳ میلیون یورو و پانصد و پنجاه هزار و هشتصد و سی است را به مقامات مالیاتی ارائه و پرداخت کرد."

در ادامه این بیانیه آمده است: " با این حال ما بر این باوریم که رقم اولیه مالیات کاملا مطابق با تعهدات مالی این باشگاه بوده است."

پس از پرداخت بیش از ۱۳ میلیون یورو هنوز خبری مبنی بر بسته شدن پرونده مالیاتی باشگاه براسلونا منتشر نشده است. نیمار در ۱۸ بازی برای بارسلونا هفت گل به ثمر رسانده، او همچنین در هفت بازی لیگ قهرمانان اروپا سه گل برای آبی و اناری پوشان زده است.