شکست استقلال و تساوی فولاد در اولین بازی لیگ قهرمانان آسیا

حق نشر عکس Getty
Image caption استقلال تهران در اولین بازی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا مقابل الشباب شکست خورد

استقلال تهران در اولین بازی خود در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، یک بر صفر مقابل الشباب عربستان شکست خورد و فولاد خوزستان در قطر با الجیش بدون گل مساوی کرد.

استقلال تهران که در گروه اول این رقابت‌ها با الجزیره امارات، الشباب عربستان و الریان قطر هم گروه است در اولین بازی خود در این رقابت‌ها در ورزشگاه آزادی تهران میزبان الشباب عربستان بود.

آبی پوشان استقلال بازی را با حمله روی دروازه سفیدپوشان الشباب آغاز کردند ولی نتوانستند خطر جدی روی دروازه نماینده عربستان ایجاد کنند.

الشباب با وجود اینکه تیم میزبان از همان ابتدای مسابقه بازی را در کنترل خود داشت، در دقیقه ۹ می‌توانست دروازه استقلال را باز کند؛ ضربه پر قدرت عماد مهاجم الشباب از پشت محوطه جریمه را مهدی رحمتی دروازه‌بان استقلال با واکنشی مناسب دفع کرد.

استقلال در ادامه مسابقه بار دیگر بازی را در میانه زمین در دست گرفت. تیم میزبان در دقیقه ۱۸ حنیف عمران زاده روی ضربه ایستگاهی ایمان مبعلی و اشتباه مدافعان الشباب، می‌توانست دروازه این تیم را باز کند ولی این بازیکن نتواسنت ضربه آخر را به توپ بزند.

محمد قاضی در اواسط نیمه اول پس از فرار به موقع آرش برهانی به داخل محوطه جریمه الشباب پاس زیبابی را برای مهاجم استقلال آماده کرد ولی ضربه برهانی را دروازه‌بان الشباب به راحتی در اختیار گرفت.

در دقیقه ۳۷ بازی استقلال روی ضربه کاشته ایمان مبعلی دروازه تیم میهمان را باز کرد ولی داور به دلیل برخورد توپ با سر حنیف عمران زاده که در موقعیت آفساید قرار داشت گل را مردود اعلام کرد.

محمد قاضی در دقایق پایانی نیمه اول، فرصت باز کردن دروازه الشباب را داشت ولی ضربه سر شیرجه‌ای این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در نیمه دوم هر دو تیم در ده دقیقه اول مسابقه بازی را بیشتر در میانه زمین دنبال کردند و هیچ کدام نتوانستند موقعیت خطرناکی را روی دروازه دیگری ایجاد کنند.

الشباب در دقیقه ۵۶ بازی روی حرکت نفوذی فرناندو منگازو این تیم و پاس در عرض او به عماد به گل رسید. استقلال پس از دریافت گل حملات زیادی را روی دروازه الشباب انجام داد ولی نتوانستند دروازه تیم میهمان را باز کنند.

الشباب پس از حملات همه جانبه استقلال روی ضد حمله می‌توانست گل دوم را در دقیقه ۶۸ بازی به ثمر برساند ولی ضربه آخر عماد مهاجم این تیم از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

بازیکنان استقلال در دقیقه ۷۹ بازی، پس از لگد مدافع الشباب به شکم محمد قاضی در محوطه جریمه اعتقاد به ضربه پنالتی داشتند ولی داور چینی مسابقه، این حرکت را پنالتی تشخیص نداد.

استقلال در ادامه نیمه دوم برای جبران گل خورده حملات مختلفی روی دروازه الشباب طراحی کرد ولی نتوانست دروازه این تیم را باز کند.

آبی پوشان استقلال در اولین بازی خانگی خود در لیگ قهرمانان آسیا یک بر صفر مقابل الشباب شکست خوردند، این تیم در دومین بازی خود در گروه یک لیگ قهرمانان آسیا باید روز بیست اسفند مقابل الریان قطر قرار گیرد.

فولاد خوزستان دیگر نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا، در اولین بازی خود میهمان الجیش قطر بود که در نهایت این بازی بدون گل به پایان رسید. این تیم به همراه الجیش قطر، فتح عربستان و بنیادکار ازبکستان در گروه دوم این مسابقات قرار دارد.

تراکتورسازی تبریز و سپاهان اصفهان دو نماینده دیگر در لیگ قهرمانان آسیا روز چهارشنبه مقابل لخویای و السد قطر بازی خواهند کرد.