کارلوس کی‌روش سی و چهار بازیکن را به تیم ملی دعوت کرد

حق نشر عکس isna
Image caption تیم ملی ایران در اسفند ماه دو بازی با تیم‌های کویت و گینه خواهد داشت

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، برای دو بازی ایران مقابل کویت و گینه ۳۴ بازیکن را به اردوی تیم ملی دعوت کرد.

فهرست جدید تیم ملی نسبت به آخرین بازی‌های تیم ملی در مقدماتی جام ملت‌های آسیا تغییراتی اندک داشته است و بازیکنانی مانند پیام صادقیان، احمد آل نعمه و بختیار رحمانی به نفرات اصلی تیم ملی اضافه شدند.

برخلاف تصور، علی کریمی بازیکن باسابقه فوتبال ایران که صحبت از دعوت مجدد او به تیم ملی ایران بود، در فهرست جدید کارلوس کی‌روش جایی ندارد.

تیم ملی ایران در آخرین بازی خود در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا، روز ۱۲ اسفند در کرج با کویت بازی خواهد کرد. ایران با ۱۳ امتیاز در صدر گروه دوم رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا قرار دارد و پیش از مسابقه با کویت صعود خود را به مرحله نهایی این مسابقات در استرالیا قطعی کرده است.

بازیکنان کارلوس کی‌روش همچنین در اولین مسابقه تدارکاتی خود برای جام جهانی برزیل، روز ۱۴ اسفند مقابل تیم ملی گینه قرار خواهند گرفت.

طبق اعلام فدراسیون فوتبال ایران، بازیکنانی که برای تیم‌های سپاهان و تراکتورسازی تبریز بازی می‌کنند و بازی خارج از خانه دارند، روز نهم اسفند به سایر اعضای تیم ملی خواهند پیوست.

تیم ملی ایران در جام جهانی برزیل با آرژانتین، نیجریه و بوسنی و هرزگوین هم گروه است.

دروازه‌بانان:

رحمان احمدی از سپاهان، دانیال داوری از برانشوایگ، علیرضا حقیقی از اسپورتینگ کویلیا، سوشا مکانی از فولاد خوزستان،حامد لک از تراکتورسازی تبریز.

مدافعان:

حسین ماهینی از پرسپولیس، مهرداد بیت آشور از ونکوور، محسن بنگر از پرسپولیس، محمد خانزاده از ذوب آهن، پژمان منتظری از ام‌صلال، احمد آل نعمه از نفت تهران، سید جلال حسینی از پرسپولیس، امیر حسین صادقی از استقلال، احسان حاج صفی از سپاهان، مهرداد جماعتی از فولاد خوزستان، مهرداد پولادی از پرسپولیس، هاشم بیگ زاده از استقلال.

هافبک‌ها:

جواد نکونام از الکویت، رضا حقیقی از پرسپولیس، بختیار رحمانی از فولاد خوزستان، علی کریمی از سپاهان، آندرانیک تیموریان از استقلال، خسرو حیدری از استقلال، مجتبی جباری از الاهلی قطر، قاسم حدادی‌فر از ذوب آهن اصفهان.

مهاجمان:

پیام صادقیان از پرسپولیس، اشکان دژاگه از فولام، مسعود شجاعی از لاس پالماس، یعقوب کریمی از سپاهان، علیرضا جهانبخش از نایخمن هلند ، محمدرضا خلعتبری از پرسپولیس، کریم انصاری فرد از تراکتور سازی تبریز، رضا قوچان نژاد از چارلتون و رضا نوروزی از نفت تهران.