پیروزی تراکتورسازی ده نفره مقابل التحاد عربستان، شکست سپاهان در قطر

حق نشر عکس Getty
Image caption تراکتورسازی تبریز با تک گل کریم انصاری فرد الاتحاد عربستان را شکست داد

تراکتورسازی تبریز در اولین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا، الاتحاد عربستان را یک بر صفر شکست داد، این تیم در نیم ساعت پایانی مسابقه به علت اخراج علی کریمی، ده نفره به بازی ادامه داد.

در دیگر بازی امروز سپاهان سه بر یک مقابل السد قطر شکست خورد.

تراکتورسازی سومین نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا در اولین بازی خود در تبریز میزبان الاتحاد عربستان یکی از پرافتخارترین تیم‌های آسیا بود.

سرخ پوشان تراکتورسازی در حضور بیش از ۴۰ هزار هوادار خود در تبریز، از همان آغاز بازی موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازه حریف ایجاد کردند.

کریم انصاری فرد، مهاجم تراکتورسازی در دقیقه ۲ مسابقه، پس از اشتباه بازیکن الاتحاد در میانه زمین، ضد حمله سریعی را روی دروازه تیم میهمان انجام داد ولی ضربه او از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی به بیرون رفت.

تراکتورسازی روی حرکات سریع خط حمله خود یعنی کریم انصاری فرد، سعید دقیقی و جواد کاظمیان فرصت‌های گلزنی خوبی در نیمه اول روی دروازه الاتحاد ایجاد کرد.

تیم میزبان با در اختیار گرفتن میانه زمین اجازه بازیسازی را به بازیکنان الاتحاد ندادند، تراکتورسازی در ۲۰ دقیقه ابتدای بازی در بیش از ۸۰ درصد اوقات توپ را در اختیار داشت.

علی کریمی هافبک میانی تراکتورسازی در دقیقه ۲۷ بازی با بیرون پا ضربه زیبایی را از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه الاتحاد زد که دروازه‌بان تیم میهمان با واکنشی عالی مانع از وارد شدن توپ به دروازه شد.

پیش از پایان نیمه اول که تراکتورسازی در طول آن کاملا بر بازی تسلط داشت، بار دیگر دروازه‌بان الاتحاد دروازه‌ تیم‌اش را نجات داد.

تراکتورسازی در آغاز نیمه دوم باز هم روی دروازه تیم میهمان حمله کرد و این بار سعید دقیقی دروازه‌بان الاتحاد را به واکنش وا داشت. عبدالعزیز التوکرانی دروازه‌بان الاتحاد در جریان این بازی بارها با واکنش‌ها به موقع خود دروازه تیم‌اش را بسته نگه داشت.

تراکتورسازی در دقیقه ۵۸ مسابقه علی کریمی را به دلیل دریافت کارت زرد دوم از دست داد.

الاتحاد یک بازیکن بیشتر فشار حملات خود را روی دروازه تراکتورسازی بیشتر کرد و بهترین موقعیت این تیم در دقیقه ۸۱ بازی بوجود آمد، زمانی که جمال باجاندو روی ارسال خوان رودیگوئز از روی ضربه کاشته با ضربه قیچی برگردان تیرک دروازه تراکتورسازی را به لرزه در آورد.

اما تنها یک دقیقه پس از این حمله، کریم انصاری فرد با فراری سریع و دریبل دو مدافع الاتحاد توپ را به گوشه دروازه التوکرانی دروازه‌بان این تیم زد و باعث پیروزی یک بر صفر تراکتورسازی مقابل الاتحاد شد.

سپاهان اصفهان چهارمین و آخرین نماینده ایران در رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان آسیا، در اولین بازی خود در قطر میهمان السد بود.

السد در دقیقه ۱۸ و روی اشتباه مدافعان سپاهان، گل اول را به ثمر رساند، پاس در عمق رودیگو تاباتا به خلفان ابراهیم رسید و با ضربه تمام کننده او همراه شد.

تیم میزبان در ادامه نیمه اول، فرصت‌های مناسب گلزنی دیگری را هم به دست آورد ولی واکنش‌های به موقع رحمان احمدی دروازه‌بان سپاهان مانع از باز شدن دوباره دروازه این تیم شد.

نیمه اول بازی با نتیجه یک بر صفر به نفع السد قطر به پایان رسید، سپاهان در نیمه دوم بیشتر از السد مالکیت توپ را در اختیار داشت ولی نمی توانست موقعیت مناسب گلزنی روی دروازه تیم حریف ایجاد کند.

آمدن محرم نوید کیا و سرجیو فن دایک باعث شد سپاهان موقعیت‌های خطرناکی روی دروازه السد ایجاد کند. زرد پوشان سپاهان در دقیقه ۷۸ با گل مهدی شریفی نتیجه را ۱-۱ مساوی کردند.

پس از این گل السد قطر فشار حملات خود را روی دروازه سپاهان بیشتر کرد و دوبار در دقایق ۸۷ و ۹۲ توسط نادر بلحاج و رودیگو دروازه رحمان احمدی را باز کرد.

تراکتورسازی تبریز در دومین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا، ۲۱ اسفند در قطر میهمان لخویا خواهد بود و سپاهان در اصفهان مقابل الهلال عربستان قرار خواهد گرفت.