در شبی که رئال در آلمان تاخت، چلسی در ترکیه متوقف شد

حق نشر عکس Getty
Image caption کریستین رونالدو در برابر شالکه دو بار گلزنی کرد

در ادامه مسابقات جام قهرمانان اروپا، تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا با نتیجه پر گل ۶ بر یک شالکه صفر-چهار آلمان را در هم کوبید اما همزمان، چلسی، از مدعیان قهرمانی در لیگ برتر انگلستان در برابر گالاتاسرای ترکیه به تساوی یک بر یک رضایت داد تا نوار ناکامی‌های تیم‌های شبه جزیره در لیگ قهرمانان اروپا تداوم پیدا کند.

روز چهارشنبه (۲۶ فوریه - هفتم اسفند) تیم آلمانی شالکه صفر-چهار که یکی از قدیمی‌ترین باشگاه‌های فوتبال جهان محسوب می‌شود، میزبان رئال مادرید، پر افتخارترین تیم لیگ قهرمانان اروپا بود.

کریم بنزما، خیلی زود و در دقیقه ۱۳ گل نخست رئال را به ثمر رساند و تنها هشت دقیقه بعد از آن گرت بِیل گل دوم را زد تا نیمه اول با همین نتیجه به پایان برسد.

در نیمه دوم مسابقه و هنگامی که تماشاگران شالکه انتظار هجوم بی‌امان تیم‌شان را داشتند، کریستین رونالدو دو بار و بزنما و بِیل هر کدام یک بار دیگر برای رئال گلزنی کردند تا آلمانی‌های ورزشگاه با سکوتی غم‌بار ورزشگاه را ترک کنند و گل دقیقه ۹۰ هانتلار هم تاثیری بر احساس ناکامی آنها نگذارد.

همزمان با این بازی، در ترکیه، گالاتاسرای میزبان چلسی بود که این روزها در لیگ برتر انگلستان نتایج خوبی به دست می آورد.

چلسی تنها یک روز بعد از شکست دو بر صفر منچستر بونایتد در برابر المپیاکوس، می توانست با یک پیروزی دلچسب طلسم ناکامی تیم‌های انگلیسی در لیگ قهرمانان اروپا طی دو هفته اخیر را بشکند و گل دقیقه ۹ فرناندو تورس هم از چنین رویدادی خبر می‌داد اما گل دقیقه ۶۴ اورلیان شدجو، بازیکن کامرونی گالاتاسرای یک بار دیگر پیروزی را از اردوی تیم‌های انگلیسی دور نگه داشت.

چلسی اگر چه با تساوی یک بر یک، امید زیادی برای شکست گالاتاسرای در بازی برگشت دارد اما با ناکامی آرسنال، منچستر سیتی و منچستر یونایتد که هر سه در مسابقات اخیر خود در جام قهرمانی اروپا با نتیجه دو بر صفر مغلوب شده اند، حالا ممکن است تماشاگران انگلیسی در پیش خرید بلیط مسابقه فینال این دوره از بازی‌ها اصلا عجله نکنند.

مطالب مرتبط