مورینیو: دوست دارم فولام در لیگ بماند

حق نشر عکس Getty

خوزه مورینیو، مربی چلسی، گفته است: اگر فولام بتواند با پیروزی مقابل ما در لیگ برتر بماند، مادامی‌که چلسی قهرمان لیگ شود، شکست احتمالی روز شنبه (امروز) برایم پذیرفته است.

فولام امروز، شنبه یکم مارس، ۱۰ اسفند، میزبان چلسی است.

فولام در حال حاضر تیم ته نشین جدول لیگ است در حالیکه چهار امتیاز تا خروج از منطقه خطر فاصله دارد.

آقای خاص با اشاره به اینکه تیمش ۱۰ پیروزی تا قهرمانی فاصله دارد گفت: ممکن است که شکست را (در صورتی که به ماندن فولام در لیگ کمک کند) بپذیرم، بعد از این بازی ۱۰ بازی می‌ماند برای برنده شدن و دست آخر هم قهرمانی لیگ.

او در ادامه گفت: دوست دارم این تیم لندنی در لیگ بماند. من ارتباط احساسی با فولام، تیم همسایه و رقیبمان دارم.

مورینیو با ابراز امیدواری از باقی ماندن فولام در لیگ گفت: رقیبان به هم نیازمندند و [ماندن فولام در لیگ] برای همه خوب است. اگرچه ما باید تمام سعی خودمان را [برای شکست دادنشان] بکنیم.

مربی پرتغالی چلسی پیشتر از زمانبندی بازی‌ها انتقاد کرده بود.

انتقاد او از برنامه ریزی به فاصله کم بین مسابقه امروز و مسابقه قبلی چلسی در لیگ قهرمانان اروپا، بر‌می‌گردد.

تیم چلسی روز (چهارشنبه ۲۶ فوریه، ۷ اسفند) در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، مهمان گالاتاسرای ترکیه بود.

بازی امروز مقابل فولام در حالی انجام می‌شود که چلسی فقط روز گذشته را برای تمرین کردن داشته است.

فلیکس ماگات، مربی فولام، پیشتر با اشاره به خستگی چلسی از سفر ترکیه و بازی مقابل گالاتاسرای گفته بود که این موقعیت می‌تواند شانس تیمش برای برنده شدن مقابل چلسی باشد.

مربی آلمانی فولام گفت: این یک فرصت برای ما است، ما خوش شانس بوده‌ایم که چلسی، روز چهارشنبه، چنین مسافرت طولانی داشته است.

خوزه مورینیو، بعد از صحبت‌های ماگات، با تقدیر از او گفت: در دنیایی که خیلی از مردم صادقانه اظهار نظر نمی‌کنند، کار ماگات ستودنی است. او اولین کسی است که می‌گوید چلسی در این بازی، به دلیل شرایطش در طول هفته، متفاوت است.

چلسی و فولام دو محله همسایه در شهر لندن هستند و باشگاه چلسی در محدوده شهرداری فولام قرار دارد.