قهرمانی تیم منتخب کشتی فرنگی ایران در مسابقات جایزه بزرگ فیلا

حق نشر عکس fila
Image caption تیم منتخب کشتی فرنگی ایران با کسب سه طلا و سه نقره و دو برنز قهرمان مسابقات جایزه برزگ فیلا شد

تیم منتحب کشتی آزاد ایران با کسب سه مدال طلا، سه مدال نقره و دو مدال برنز قهرمان رقابت‌های کشتی فرنگی جایزه بزرگ فیلا در مجارستان شد و تیم ‌های مجارستان و گرجستان دوم و سوم شدند.

حمید سوریان در وزن ۵۹ کیلوگرم، حبیب الله اخلاقی در وزن ۸۰ کیلوگرم و طالب نعمت پور در وزن ۸۵ کیلوگرم مدال طلا، بشیرباباجان زاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، سعید عبدولی در وزن ۷۵ کیلوگرم و سعید قادریان در وزن ۸۰ کیلوگرم مدال نقره و امید نوروزی در وزن ۶۶ کیلوگرم و محمد کریمی در وزن ۷۱ کیلوگرم مدال برنز این رقابت‌ها را کسب کردند.

حمید سوریان نماینده ایران در وزن ۵۹ کیلوگرم و دارنده مدال طلای المپیک لندن، که برای اولین بار پس از مسابقات المپیک به روی تشک می‌رفت با پیروزی مقابل حریفانی از گرجستان، لهستان، مصر و ژاپن به دیدار پایانی این رقابت‌ها راه یافت.

سوریان در مسابقه فینال ۸ بر صفر حریفی از ترکیه را مغلوب کرد و مدال طلای این رقابت‌ها را کسب کرد.

حبیب الله اخلاقی در وزن ۸۰ کیلوگرم در دور اول با قرعه استراحت مواجه شد و دورهای بعدی کشتی گیرانی از اسلواکی، ژاپن و مجارستان را شسکت داد و به مسابقه فینال این وزن راه پیدا کرد. دیگر نماینده ایران در این وزن یوسف قادریان هم با پیروزی مقابل حریفان خود حریف اخلاقی در مسابقه فینال شد.

اخلاقی در مسابقه فینال با شکست هموطن خود یعنی یوسف قادریان موفق به کسب مدال طلای این وزن شد و دیگر کشتی گیر ایرانی نقره گرفت.

محمد کریمی در وزن ۷۱ کیلوگرم پس از پیروزی مقابل کشتی گیرانی از نروژ، مجارستان و ژاپن به دیدار نیمه نهایی رسید ولی در این مرحله با شکست مقابل حریفی از گرجستان به دیدار رده بندی راه پیدا کرد. او در رقابت برای کسب مدال برنز، با پیروزی مقابل کشتی گیر قزاق مدال برنز این وزن را کسب کرد.

سعید عبدولی در وزن ۷۵ کیلوگرم، در دور اول با قرعه استراحت مواجه شد، دارنده مدال طلای جهان در دور دوم کشتی گیری از ترکیه را ۴ بر یک مغلوب کرد.

عبدولی در دور سوم زیپورکا کشتی گیر مجاری را سه بر صفر شکست داد و با پیروزی مقابل کشتی‌گیر از صربستان به دیدار فینال این وزن راه پیدا کرد.

او در دیدار فینال مقابل مارک مادسن کشتی گیر دانمارکی در حالی که مسابقه صفر صفر دنبال می‌شد با گرفتن اخطار سوم نتیجه را به حریف خود واگذار کرد و صاحب مدال نقره این وزن شد.

طالب نعمت پور در وزن ۸۵ کیلوگرم در دور اول، کشتی‌گیر ژاپنی را مغلوب کرد، او با شکست کورستارد از نروژ در دور دوم به مسابقه فینال این وزن راه پیدا کرد. نعمت پور در فینال با شکست دادن روبرتی کوبیاشویلی از گرجستان با نتیجه دو بر صفر، مدال طلای این وزن را کسب کرد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم بشیر باباجان زاده، در دور اول ژوزف نونایف را مغلوب کرد و در دور بعد هشت بر صفر کشتی گیر کشور میزبان (مجارستان) را شکست داد.

باباجان زده در نیمه نهایی، یوهان یورن نفر سوم المپیک لندن را شکست داد به دیدار فینال راه پیدا کرد ولی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه دنده مقابل رضا کایالپ کشتی گیر ترک حاضر نشد و مدال نقره را کسب کرد.

قاسم رضایی دیگر کشتی گیر ایران در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، پس از پیروزی مقابل حریفی از گرجستان، به دلیل آسیب دیدگی از ادامه رقابت‌ها باز ماند.

امید نوروزی نماینده ایران در وزن ۶۶ کیلوگرم، دیگر دارنده مدال طلای المپیک لندن، در دور اول کشتی گیری از صربستان را را مغلوب کرد ولی در دور دوم با شکست مقابل استفانک، کشتی گیر دیگری از صربستان به گروه بازنده ها رفت ولی با توجه به راهیابی این کشتی‌گیر به دیدار فینال نوروزی شانس کسب مدال برنز را پیدا کرد.

نماینده ایران در این وزن، با پیروزی مقابل تیمورف از اکراین و کشتی گیری از دانمارک در فینال دیدار رده بندی والیماکی از فلاند را شکست داد و مدال برنز این رقابت‌ها را کسب کرد.