پیروزی ایران مقابل کویت با گل دقایق اضافه کریم انصاری فرد

حق نشر عکس isna
Image caption کارلوس کی‌روش در بازی مقابل کویت از بازیکنان جوانی مثل پیام صادقیان و بختیار رحمانی استفاده کرده بود

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین بازی خود در رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا سه بر دو کویت را در ورزشگاه انقلاب کرج شکست داد، هر دو تیم ایران و کویت پیش از این مسابقه صعود خود را به مرحله نهایی این مسابقات در استرالیا قطعی کرده بودند.

کارلوس کی‌‌روش، سرمربی تیم ملی، در آخرین بازی ایران در مقدماتی جام ملت‌های آسیا، از بازیکنان جوان‌تری مثل پیام صادقیان، یعقوب کریمی، کریم انصاری فرد و رضا حقیقی استفاده کرده بود.

تیم ملی ایران خیلی زود و در دقیقه یک بازی دروازه کویت را باز کرد؛ یعقوب کریمی پس از مهار پاس بلند مهرداد جماعتی با ضربه پای چپ دروازه گل اول ایران را به ثمر رساند.

بازیکنان کویت پس از این گل با کنترل میانه زمین حملات خطرناکی را روی دروازه تیم ایران طراحی کردند. سیف الحشم بازیکن خط میانی کویت، در دقیقه ۱۰ از پشت محوطه جریمه شوت خطرناکی را به سمت دروازه ایران زد که با اختلاف کمی از بالای دروازه رحمان احمدی دروازه‌بان ایران به بیرون رفت.

کویت سرانجام در دقیقه ۱۸ بازی روی اشتباه خط دفاعی ایران گل تساوی را وارد ایران کرد، پس از چند پاس متوالی در داخل زمین ایران، توپ به الشمالی بازیکن کویت در گوشه چپ محوطه جریمه ایران رسید و ضربه زمینی این بازیکن پس از برخورد با پای محسن بنگر تغییر مسیر داد و وارد دروازه ایران شد.

بازیکنان جوان تیم ملی ایران در دقیقه ۲۲ روی حرکت رضا نوروزی فرصت مناسبی برای باز کردن دروازه کویت برای بار دوم داشتند، مهاجم باشگاه نفت تهران پس از جا گذاشتن دو مدافع کویت وارد محوطه جریمه شد و پاس در عرضی را به بختیار رحمانی داد که شوت این بازیکن در موقعیتی ایده‌آل با فاصله کمی از دروازه به بیرون رفت.

بختیار رحمانی هافبک بازی‌ساز تیم فولاد خوزستان در دقیقه ۳۰ بازی روی یک ضربه کاشته بار دیگر فرصت گلزنی داشت که ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. در اواخر نیمه اول کویت روی حرکت و ضربه فیصل النزی می‌توانست گل دوم را وارد دروازه ایران کند که رحمان احمدی با واکنشی مناسب توپ را با نوک انگشتانش به کرنر فرستاد.

نیمه اول بازی با وجود موقعیت‌های مناسب هر دو تیم برای باز کردن دروازه‌ یکدیگر با نتیجه ۱-۱ به پایان رسید. تیم کویت بازی را بهتر از ایران آغاز کرد و در دقیقه ۴۹ بازی ضربه کاشته بازیکن این تیم از کنار دروازه رحمان احمدی به بیرون رفت.

احسان حاج صفی چند دقیقه بعد از ضربه کاشته کویت، از فاصله سی متری شوت خطرناکی را به سمت دروازه کویت زد. در نیمه دوم حرکات نفوذی پیام صادقیان بارها مدافعان کویت را به زحمت انداخت.

در دقیقه ۶۰ حرکت صادقیان بازیکن تیم پرسپولیس در گوشه محوطه جریمه کویت و پاس رو به بیرون او با اشتباه مدافع کویت همراه شد و او به اشتباه توپ را وارد دروازه کرد.

پس از این گل تیم ایران با در اختیار گرفتن میانه زمین و به خصوص حضور موثر رضا حقیقی بازی بهتری ارایه داد. در دقیقه ۷۳ روی فشار بازیکنان خط حمله ایران روی مدافعان کویت، پیام صادقیان داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد ولی خروج دروازه‌بان کویت مانع از باز شدن دروازه این تیم شد.

در برگشت کریم انصاری فرد با دریبل دروازه‌بان توپ را برای بختیار رحمانی فرستاد که در یک رفت و برگشت با دروازه‌بان کویت درگیر شد و همین بازی را چند دقیقه متوقف کرد.

کویت در دقیقه ۸۹ بازی روی اشتباه مدافعان ایران گل مساوی را وارد دروازه ایران کرد ولی تنها کریم انصاری فرد که در نیمه دوم وارد زمین شده بود، در دقایق اضافه بازی با ضربه سری زیبا گل سوم را وارد دروازه کویت کرد و باعث پیروزی ایران در این مسابقه شد.

تیم ملی ایران روز چهارشنبه در یک بازی تدارکاتی مقابل گینه قرار خواهد گرفت که در آن بازی به نظر می‌رسد بازیکنان اصلی تیم ملی در برابر این تیم قرار گیرند. ایران در پایان رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا با ۱۶ امتیاز در صدر گروه دوم این رقابت‌ها قرار گرفت و به همراه کویت به جام ملت‌های آسیا استرالیا صعود کرد.