پویول انتهای فصل از بارسلونا خداحافظی می‌کند

حق نشر عکس Reuters
Image caption کارلس پویول در جمع خبرنگاران اعلام کرد که آخر فصل از بارسلونا جدا می‌شود

کارلس پویل، کاپیتان تیم فوتبال بارسلونا، انتهای فصل جاری از این تیم جدا خواهد شد.

مدافع اسپانیایی بارسلونا که تا سال ۲۰۱۶ با این تیم قرار دارد، با مسئولان باشگاه، برای ابطال قرارداد پیش از زمان مقرر، به توافق رسیده است.

پویل ۳۵ ساله که از سال ۱۹۹۹ برای بارسلونا بازی می‌کند در حدود ۴۰۰ بازی همراه این تیم بوده است.

در طول مدت همکاری پویل با بارسلونا، این تیم شش بار قهرمان "لالیگا" شده، سه قهرمانی "لیگ قهرمانان" را به کارنامه خود اضافه کرده و دو بار هم توانسته برنده جام "کوپا دل ری" بشود.

پویل دو بار در پیروزی سوپر کاپ یوفا با بارسلونا همراه بوده و شش فینال سوپر کاپ اسپانیا را با بارسلونا به دست آورده است.

او همچنین در قهرمانی تیم ملی اسپانیا در جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ هم نقش کلیدی داشته است.

کاپیتان بارسلونا در فصل جاری تنها در ۱۲ بازی همراه بارسلونا بوده است. او در سال‌‌های اخیر از ناراحتی زانو رنج می‌برد تا جایی که نتوانست دربازی‌های جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲ شرکت کند.

او در این مورد دلیل تصمیم لغو قراردادش می‌‎گوید: "دو عمل جراحی زانو برگشتن به وضع مناسب را برایم بیش از آنچه انتظار داشتم سخت کرد. [البته] سه ماه از فصل باقیمانده و من ول نمی‌کنم."

پویول که در صدمین بازی برای تیم ملی اسپانیا در یک رقابت دوستانه مقابل اروگوئه بازی کرد گفت که قبلا برنامه داشته بعد از ترک بارسلونا مدتی از فوتبال دور بماند.

اما در ادامه اضافه می کند: نمی‌دانم بعد از اتمام قراردادم چه کار خواهم کرد اما برنا‌مه‌ام برای تابستان حتما استراحت است.

کاپیتان بارسلونا در مورد خداحافظی از تیم می‌گوید: دوست دارم انتهای فصل در یک نشست خبری، بعد از همکاری ۱۹ ساله با باشگاه، خداحافظی درست و حسابی داشته باشم.

بارسلونا در حال حاضر با اختلاف یک امتیاز از رئال مادرید، در رده دوم جدول لالیگا قرار دارد.