آرسنال: آماده رویارویی با بایرن مونیخ هستیم

حق نشر عکس Reuters

دور برگشت بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا فردا شب با دو دیدار مهم آغاز می‌شود.

تیم آرسنال از انگلستان که در دیدار رفت با دو گل از بایرن مونیخ شکست خورد، فردا شب مهمان این تیم آلمانی و قهرمانان فصل پیش اروپاست.

آرسن ونگر، سرمربی آرسنال معتقد است که پیروزی این تیم در برابر اورتون، در مرحله یک چهارم نهایی جام اتحادیه انگلستان با نتیجه ۴ بر ۱، انگیزه مثبتی در بازیکنان ایجاد کرده تا بتوانند فردا شب از پس بایرن مونیخ برآیند.

آرسن ونگر در این باره گفت: "این برد از لحاظ روانی برای ما مهم بود و با اینکه در بازی رفت لیگ قهرمانان نتایج مطلوبی به دست نیاوردیم، می توانیم با روحیه خوب و انگیزه بالا به آلمان سفر کنیم."

دیگر تیم حاضر در این مرحله، اتلتیکو مادرید برای اولین بار بعد از ۱۷ سال (از سال ۱۹۹۷) موفق به صعود به این مرحله شده است.

دیگو سیمونه، سرمربی اتلتیکو، زمانی که این تیم در ۱۹۹۷ برای اولین بار به مرحله یک چهارم نهایی رسید، هافبک این تیم بود.

تیم مادریدی فردا شب در دور برگشت میزبان آث میلان است.

میزبانان اسپانیایی که با نتیجه ۱ بر صفر و با ضربه سر دیگو کوستا در دور رفت آث میلان را شکست دادند در موقعیت بهتری قرار دارند.

اتلتیکو مادرید بعد از قهرمانی همزمان در لالیگا و جام حذفی اسپانیا در فصل ۱۹۹۵-۱۹۹۶ بیش از پانزده سال به هیچ جامی نرسید؛ اما از سال ۲۰۰۹ که دیگو سیمونه آرژانتینی سرمربیگری این تیم را برعهده گرفته در هر فصل دست کم یک جام کسب کرده است.

سیمونه در اولین فصل حضورش در اتلتیکو موفق شد با این تیم قهرمان لیگ اروپا شود. فصل بعد از آن اتلتیکو قهرمان سوپرجام اروپا، در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ دوباره قهرمان لیگ اروپا و در فصل گذشته قهرمان جام حذفی (با شکست دادن رئال مادرید) و قهرمان سوپر جام اروپا (با پیروزی ۴-۱ برابر چلسی) شد.

مطالب مرتبط